Українські компанії офіційно можуть брати участь у держзакупівлях за кордоном

18 травня 2016, 12:48
У середу, 18 травня, закінчилася офіційна процедура приєднання України до угоди Світової організації торгівлі (СОТ) про держзакупівлі (Agreement on Government Procurement, GPA)

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Тепер українські компанії зможуть брати участь у держзакупівлях в 45 країнах-учасницях угоди, серед яких країни ЄС, Японія, США, Корея та інші.

Відео дня

Загальний обсяг ринку оцінюється в $1,7 трлн щорічно, це більше, ніж у 30 разів перевищує обсяг українського експорту в 2014 році.

Угода СОТ забезпечує рівний доступ до ринків. Іноземні учасники також зможуть брати участь у тендерах, як і українці в зарубіжних. Однак, на відміну від України, інші країни давно мали таку можливість.

Процес приєднання до угоди почався чотири роки тому. Тільки в березні цього року Верховна Рада ратифікувала документ, після чого його підписав президент країни.

GPA прискорить експорт українських товарів. Компанії не будуть витрачати зайві кошти на маркетинг, домовлятися про вихід в мережу чи відкривати представництва, заявляють у МЕРТ. Все, що потрібно – це знайти тендер і правильно оформити заявку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X