Український ячмінь подорожчав до рекорду з 2014 року

12 квітня 2018, 19:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вартість українського ячменю за останній рік зросла майже на третину - до $208-218 за мт станом на 4 квітня. Це на 27% більше, ніж на аналогічну дату 2017 року. Більш того, така вартість на вітчизняну зернову культуру стала рекордною з кінця 2014 року.

Такі дані наводить асоціація Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

"Ключовим фактором впевненого зростання цін на ячмінь за останні кілька місяців став нестабільний попит з боку Саудівської Аравії, яка є ключовим імпортером цієї зернової культури в світі. У 2017 році Україна відвантажила в цю країну 2,07 млн ​​т ячменю, що склало 57% загального обсягу експорту", - зазначила аналітик УКАБ Ольга Харабара.

Відео дня

При цьому, за даними асоціації, в 2018 році попит з Саудівської Аравії не має стійкого характеру - тендери на закупівлю проводяться нечасто, проте обсяги досить значні. На останньому тендері Зернова організація Саудівської Аравії (SAGO) оголосила про закупівлю 1 млн тонн ячменю, на попередньому було закуплено 0,96 млн т.

Відзначається, що напружений світовий баланс ще на початку маркетингового року підтримував зростання вартості ячменю - світове виробництво скоротилося в 2017/2018 МР до ​​142,4 млн тонн, що на 3,5 млн тонн менше показника минулого року.

Як повідомлялося, Україна в 2017 році при експорті в Євросоюз повністю використала квоти на поставку за 13-тьма товарами, в тому числі, по ячменю.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X