Українські чиновники блокували постачання газу з Євросоюзу – Перша шпальта

22 січня 2016, 13:50
Україна не бажала імпортувати газ зі Словаччини, оскільки схема його поставки повністю легальна, що не дозволяло українським чиновниками наживатися

Таку думку висловив в інтерв'ю програмі Перша шпальта спеціальний уповноважений уряду Чехії з питань енергетичної безпеки Вацлав Бартушка.

«Україна може купувати з Європи набагато більше газу, ніж бере його насправді. Чому поставки не йдуть на повну потужність – це питання до «Нафтогазу України». У липні минулого року прем'єр-міністр Арсеній Яценюк надіслав лист Євросоюзу, що Словаччина не допомагає реверсу і що він недостатньо потужний. Це при тому, що сумарна потужність постачання була 40 млн куб. м. на день, а Україна купувала тільки 20 млн куб. м. газу в день. Чому? Дуже дивне запитання. У вас є багато людей які зацікавлені в тому, щоб газовий бізнес був дуже непрозорим. Реверс з Європи у вас для багатьох не цікавий, тому що цей газ зрозумілий. Газ тут поставляється через зрозумілих трейдерів і через систему лічильників», -- каже Бартушка.

Відео дня

За його словами, до війни Україна тільки вела розмови про те, щоб стати незалежною, а з початком війни стала застосовувати конкретні дії в цьому напрямку. «Дев'ять років тому ніхто всерйоз не замислювався над тим, щоб зайнятися енергетичною безпекою. Тепер все змінилося», -- підкреслює Бартушка.

Також дивіться у випуску спеціальний репортаж про те, кого з власників банків змусять повернути гроші вкладникам. Дискусію про те, хто виграє від заборони на імпорт в Україну російських товарів. А також відеоблоги голови «Укрнафти» Майкла Роллінса та письменника Густава Водички.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший, в партнерстві з журналом Новое время.Показати ще новини
Радіо NV
X