Українські агропідприємства отримали рекордний прибуток у 2015-му

5 квітня 2016, 09:05
В минулому році сільськогосподарські підприємства отримали чистий прибуток у розмірі 89,5 млрд грн

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики і промисловості.

У доларовому еквіваленті прибуток становив $4,1 млрд, у той час як в 2014 році цей показник був на рівні $3 млрд.

Відео дня

"Зростання закупівельних цін на сільськогосподарську продукцію певним чином компенсувало зростання вартості вхідних ресурсів і забезпечило прибутковість сільського господарства на рівні 45,9%. Це кращий показник за останні 10 років", – підкреслив профільний міністр Олексій Павленко.

Найбільше грошей Україні приносять насіння соняшнику, ріпак, зернові та зернобобові культури і соя. Загальна рентабельність рослинництва становила 50,9%.

Рентабельность производства
Рентабельность производства Фото:

За словами Павленка, спрощені умови ведення бізнесу, зокрема дерегуляція і боротьба з корупцією, допомогли досягти рекордних показників.

Збитковим досі є виробництво деяких видів тваринної продукції, рентабельність якої становить 22,3%.

"Для підтримки тваринництва необхідні додаткові інструменти в умовах скасування спецрежиму ПДВ. Застосування компенсаторних механізмів і пільг – не єдиний спосіб підтримати вітчизняне тваринництво. Таку позицію ми відстоюємо в переговорах з ПДВ", – додав міністр.

Вирощування великої рогатої худоби на м'ясо принесло майже 0,7 млрд грн збитків при рентабельності -17,2%. Нерентабельними залишається вирощування овець і кіз (-30%) і виробництво вовни (-62,5%).

Окрім того, вирощування ягід залишається одним з найбільш перспективних напрямків аграрного ринку України. Протягом 2010-2015 років він збільшився в п'ять разів до $12,5 млн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X