Українська компанія Softline повернула свій домен через 17 років

17 січня 2020, 13:58

Українська Softline намагалася повернути доменне ім'я з 2002 року.

Українська компанія Softline, яка займається розробкою програмного забезпечення, повернула собі доменне ім'я «Softline.ua», повідомляється на сайті компанії.

Раніше цей домен займала російська компанія SoftLine-Direct. В українській компанії стверджують, що в 2002 році росіяни посіли домен «рейдерським способом» і зареєструвала схожий бренд для виходу на український ринок.

Відео дня

У компанії також стверджують, що росіяни почали торгівлю програмним забезпеченням і комп'ютерним обладнанням «використовуючи вже розкручену назву Softline», під яким українська компанія працювала з 1995 року.

З того часу Softline намагалася повернути собі доменне ім'я, проте через «недосконале законодавство по інтелектуального права» це вдалося зробити тільки в 2019 році.

Як представник компанії розповів в коментарі виданню LIGA.tech , проблеми з доменом спочатку виникли через помилки дизайнера. ТМ Softline була зареєстрована в 2000 році, але в логотипі компанії проглядалося слово «Company», через що розробнику ПО відмовили в реєстрації домену.

У 2002 році компанією було отримано підтвердження про реєстрацію ТМ Софтлайн, але на той момент домен віддали російської компанії. Домен був зареєстрований на компанію РАННІЛА КИЇВ, яка передала його російської компанії, стверджують в Softline.

У 2017 році російська компанія потрапила в Україні під санкції. Компанія відмовилася виконувати зобов'язання за діючими договорами, однак домен залишила за собою.

З боку української компанії проблема в поверненні домену полягала також у помилку в реєстрі. Там було зазначено, що термін дії свідоцтва для ТМ Софтлайн закінчився в 2012 році, хоча на самому свідоцтві вказана інша дата - серпень 2023 року.

У компанії відзначили, що домен вдалося повернути тільки після усунення помилки. Як відзначили в Softline, домен важливо було повернути до травня 2020 року, оскільки саме в цьому місяці закінчується термін санкцій для російського конкурента.

Компанія Softline працює на ринку інформаційних технологій України з 1995 року. Компанія займається ліцензуванням ПЗ, виртуализацией, хмарними сервісами і управлінням програмними і IT-активами.

Нагадаємо, що в травнем 2017 року президент України Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (Санкцій).

Санкції передбачали блокування доступу до сервісів Яндекс, 1С, Софтлайн Груп , Корпорації Парус і ще ряду інших російських IT-компаній.

У березні 2019 року в Україні почали діяти нові санкції проти російських компаній , під які потрапили, в тому числі і російські книжкові інтернет-магазини і видавництва.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X