Українська компанія вирішила побудувати в Ізраїлі титановий завод за $200 млн

21 лютого 2018, 11:49

В Ізраїлі з'явиться завод з переробки титанової сировини, яку видобувають в Україні. Побудувати його планує група компаній Велта.

Завод буде спеціалізуватися на виробництві діоксиду титану - він використовується як пігмент білого кольору в хімічній та харчовій промисловостях, медицині та інших галузях.

Відео дня

Про це повідомляє Громадське з посиланням на власника та керівника компанії Андрія Бродського.

Завод побудують в технопарку в Мішор-Ротем. Його очікувана потужність на першому етапі становитиме 40 тисяч тонн діоксиду титану на рік, з подальшим збільшенням до 70 тисяч тон, уточнили в прес-службі Велти. За даними ізраїльських ЗМІ, українська компанія уже звернулась до міністерства економіки і промисловості Ізраїлю. На створення підприємства вона просить виділити земельну ділянку в Східному Негеві.

На підприємстві буде проводитися переробка титановмістних руд - ільменіту, що видобувається на Бірзуловському родовищі в Україні.

Титанова сировина з України в Ізраїль буде постачатися морем. А готова продукція — експортуватися, в основному на ринки ЄС і Туреччини.

Запланований обсяг інвестицій — $150-200 млн. Очікується, що буде створено 600 нових робочих місць. Проектувальні роботи будуть завершені до середини 2018 року, будівництво розпочнуть — в другому кварталі 2019 року. Очікується, що завод розпочне роботу до середини 2021 року.

Компанія розглядає комбінований варіант фінансування: як власні кошти, так і залучені у вигляді кредитів і інвестицій. "Безумовно, важливим фактором залишаються субсидії від держави Ізраїль", — зазначили в компанії.

Українська компанія може розраховувати на державні дотації в розмірі 30% від суми інвестиції в рамках закону про підтримку інвестицій. А саме, 20% в якості підтримки заводу, розташованого на периферії, і ще 10% в якості заводу, розташованого на "глибокій периферії".


Велта — група компаній з офісом у Дніпрі. Володіє гірничо-збагачувальним комплексом (ГЗК) з видобутку та переробки ільменітового концентрату на Бирзулівському родовищі. яке має 148,9 млн. куб. м запасів титанової руди за стандартами JORC та 9,45 млн. тонн запасів ільменіту. Також компанія володіє ще одним сировинним активом – Лікаревським родовищем ільменіту в Кіровоградській області.

Показати ще новини
Радіо NV
X