Українська компанія сприяла будівництву Кримського мосту

5 жовтня 2018, 09:48

Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки разом зі Службою безпеки (СБУ) викрили факти протиправного постачання до Росії матеріалів, які використовувались для будівництва Керченського мосту.

Про це повідомили у прес-службі СБУ.

Оперативники спецслужби виявили, що менеджмент одного з українських підприємств, яке здійснює видобування щебеню, налагодили його поставки до країни-агресора.

Відео дня

"Ділки без необхідної дозвільної документації видобували у кар’єрах, власником яких є громадянин РФ, корисну копалину та реалізовували її, зокрема через посередників російській компанії, яка є дочірньою структурою Мостожелезобетонконструкции", - йдеться у повідомленні.

СБУ встановила, що це товариство під час закупівлі продукції українських постачальників виконувало роботи із будівництва Керченського мосту. Загалом до Росії було здійснено 25 поставок щебеню загальною масою 28 тис. тонн.

”Через співпрацю української комерційної структури із російськими підприємствами, що провадять господарську діяльність на тимчасово анексованій території Криму, слідство вбачає у діях бізнесменів ознаки підтримки окупаційної адміністрації РФ на півострові”, - зазначили в СБУ.

У межах розпочатого кримінального провадження за ч. 3 ст. 110-2 ККУ правоохоронці провели санкціоновані слідчі дії в приміщеннях адміністрації кар’єрів та за місцем фактичного проживання директора підприємства.

Співробітники СБУ виявили та вилучили договори, контракти, вантажно-митні декларації, які підтверджують фінансово-господарські операції з російськими структурами, що діють у тимчасово анексованому Криму.

Наразі тривають слідчі дії для встановлення всіх задіяних осіб у протиправному механізмі та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Зазначимо, що 13 травня в Керчі запустили автомобілі шляхопроводом до мосту в окупований Крим.


Нагадаємо, що 27 серпня 2017 року у Керченській протоці почався перший етап операції з транспортування та монтажу арок Керченського моста Росією. 29 серпня завершилися роботи зі зведення арки.

Пізніше заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк на зустрічі з профспілками морських і річкових портів заявив, що будівництво Керченського моста в окупованому Криму, яке порушує міжнародне морське право, призведе до зниження товарообігу між Україною та іншими країнами.

У Мінінфраструктури заявляли про те, що Україна готує позов до РФ у зв'язку зі збитками портів через Керченський міст.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Міністерство закордонних справ України також направило РФ ноту в зв'язку з одностороннім рішенням Москви обмежити рух суден через Керченську протоку.

Крім того, міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що будівництво Керченського моста погіршить логістику Азовського регіону і призведе до збитків портів Маріуполь і Бердянськ.

Він також зазначив, що зупинити незаконне будівництво Керченського моста можливо тільки під тиском міжнародних партнерів України і додаткових санкцій проти Росії.

Президент України Петро Порошенко віддав доручення направити в суд позов щодо Російської Федерації через будівництво Керченського моста.

Крім того, у жовтні минулого року Адміністрація морпортів повідомила про зниження на третину вантажопотоку в Бердянському морпорту через будівництво моста через Керченську протоку.

12 грудня Україна почала експертизу будівництва Росією Керченського моста. Пізніше Омелян заявляв, що Україна готує санкції для компаній, причетних до будівництва моста.

Показати ще новини
Радіо NV
X