Українська "дочка" російського банку позбулася проблемних кредитів на $140 млн

20 лютого 2018, 19:21

ВТБ банк шляхом переуступки боргів очистив свій баланс від проблемних кредитів на $140 млн компаній групи VS Energy - Кіровоградобленерго, Херсонобленерго і львівського готелю Дністер, ще $15 млн боргу Одесаобленерго було врегульовано шляхом його погашення.

Про це пише Finclub.

Так, видання вивчило ряд рішень господарських судів Києва, Одеської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Львівської та Херсонської областей.

З них стало відомо, що Одесаобленерго розплатилася з банком в кінці листопада 2017 року, перерахувавши йому $15 млн.

Відео дня

Крім того, 19 грудня ВТБ Банк передав компанії Нова фінансова компанія (НФК) права вимоги до Кіровоградобленерго по боргах на $32,4 млн і $52,8 млн.


Група VS Energy відома активами в енергетиці (сім обленерго) і туризмі (мережа готелів Premier Hotels & Resorts). Група контролюється російськими бізнесменами Олександром Бабаковим, Євгеном Гінером, Михайлом Воєводіним і Сергієм Шаповаловим.


У той же день заборгованість Херсонобленерго на $42,8 млн була переуступлена компанії Венчурні інвестиційні проекти (ВІП). Ця ж компанія отримала права вимоги по кредиту готелю Дністер на $12 млн.

Після цього, протягом січня 2018 ВТБ банк звернувся до суду з проханням замінити позивача за його позовами до позичальників на дві компанії, яким він переуступив борги VS Energy - НФК і ВІП.

Позичальник в суді пропонував банку пролонгувати кредит і перенести термін сплати відсотків, проте кредитор не підписав договір

При цьому, ще в грудні стало відомо , що державний Укргазбанк видасть кредит в розмірі 910 млн грн (близько $33 млн) готелі Прем'єр Палас, який входить до групи VS Energy.


ВТБ банк в Україні (раніше - банк Мрія) заснований в 1992 році. Його основним акціонером є банк ВТБ (РФ, 99,9%).

Банк ВТБ - російський комерційний банк c державною участю (60,9% належить державі). Другий за величиною активів банк країни і перший за розміром статутного капіталу.

Показати ще новини
Радіо NV
X