Українська держкорпорація відсудила $45 мільйонів у офшору

26 травня 2017, 12:09
Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) домоглася повернення $44,8 млн заборгованості c кіпрської Lirtavis Enterprises Limited за поставлені в 2014 році зернові

Про це повідомила директор юридичного департаменту ДПЗКУ Тетяна Ларіна, повідомляє прес-служба відомства.

"Державна продовольчо-зернова корпорація України отримала рішення апеляційної інстанції Міжнародного арбітражного суду згідно з регламентом Міжнародної асоціації торгівлі зерном і кормами (GAFTA) в м.Лондон про стягнення з кіпрської компанії Lirtavis Enterprises Limited заборгованості в розмірі $44,8 млн за поставлені ще в 2014 році зернові", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

За словами Ларіної, протягом останніх двох років компанія вживала всі можливі заходи, передбачені міжнародним правом, щоб повернути $132 млн заборгованості за зовнішньоекономічними контрактами минулих періодів.

"Зокрема, заборгованість Lirtavis Enterprises Limited згідно з одним з таких контрактів склала $44,8 млн. З метою стягнення всієї суми боргу ми звернулись з відповідними позовними заявами до Міжнародного Арбітражного суду при GAFTA. Відтак, провадження по чотирьох справах у арбітражі GAFTA розпочались у січні 2015 року і тривали до травня 2017 року", - пояснила вона.

За її словами, після винесення рішень про задоволення позовних вимог ДПЗКУ компанія Lirtavis Enterprises Limited подала апеляційні скарги на суму понад $25 млн по всіх справах, які були об'єднані в єдине арбітражне провадження.

"В результаті обміну чисельними письмовими поясненнями і документами, а також проведення усних слухань у Лондоні, колегія з п’яти арбітрів GAFTA прийняла рішення відмовити у задоволенні апеляційної скарги Lirtavis Enterprises Limited та стягнути на користь ДПЗКУ всю суму заборгованості, а також 4% річних і суму всіх арбітражних витрат по справі", - йдеться в повідомленні.

Згідно п. 12.6 Арбітражних правил № 125 GAFTA і законодавства Англії рішення апеляційної колегії арбітражного суду є остаточним, обов'язковим і підлягає виконанню.

Нагадаємо, що в середині квітня ДПЗКУ заявила, що їй вже вдалося повернути 345 млн гривень дебіторської заборгованості з початку 2016/17 маркетингового року (липень 2016 - червень 2017) за минулі періоди.

Кабінет Міністрів виключив Державну продовольчо-зернову корпорацію зі списку державних підприємств, що підлягають приватизації.

ПАТ ДПЗКУ є правонаступником усіх прав та обов'язків ДП ДПЗКУ, 100% випущених акцій ПАТ перебувають у державній власності.

У серпні 2010 року Кабінет Міністрів вирішив створити на базі дочірніх підприємств державної акціонерної компанії Хліб України ДП ДПЗКУ.

Показати ще новини
Радіо NV
X