Українська біржа анонсувала зупинку торгів цінними паперами

15 червня 2018, 15:56

Біржова рада Української біржі вирішила припинити використання програмного забезпечення, наданого Московською біржею, і переключитися на торгівлю в режимі адресних заявок, якщо до 15 червня не отримає відповіді від державних органів, які б усунули юридичні ризики, пов'язані з використанням цього програмного забезпечення.

Про це повідомили у прес-службі біржі.

"Тому з 18 червня ми маємо призупинити торгівлю в режимі безадресних заявок 92 акціями, 245 облігаціями, 28 цінними паперами фондів та 22 ф'ючерсними контрактами", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Також зазначається, що Українська біржа готова відновити повноцінну торгівлю, як тільки отримає інформацію про відкладення строку введення санкцій.

"Наш тендер по вибору нового програмного забезпечення триває і він займе якийсь час, яке ми не можемо оцінити на поточному етапі проекту", - відзначається в повідомленні.

Нагадаємо, у кінці травня РНБО розширила список "антиросійських" санкцій. До переліку потрапила Московська біржа. Санкціями, зокрема, українським компаніям заборонено використовувати програмне забезпечення Московської біржі - електронні торгові системи ПЗ Plaza і ПЗ Forts.

До 2016 року Московська біржа володіла великими частками в двох з трьох провідних українських майданчиках - ПФТС і Української біржі, а її програмне забезпечення було основою для ПЗ українських бірж. У Нацкомісії з цінних паперів України висловлюють побоювання, що ПЗ українських майданчиків, як і раніше, залежить від російського.

5 червня фондова біржа попросила Порошенка скасувати "антиросійські" санкції в частині використання біржових торгових систем і має намір створити дочірню товарну біржу.

В червні Українська біржа відмовилась від російського програмного забезпечення.

Показати ще новини
Радіо NV
X