Шикують на повну. Українці витрачають понад $1 млрд на рік на ювелірні вироби — як розвивається ринок коштовностей

14 листопада 2021, 09:09
NV Преміум

Попри економічні негаразди та COVID-19, українці почали завзято скуповувати коштовності — за підсумками року продаж ювелірних виробів у країні зросте на 10−15 %, пише журнал НВ.

Т етяна Кондратюк, засновниця ювелірного дому Oberig, із задоволенням констатує нестримне бажання українців красиво жити: «Нам вдається щорік зростати на 15 %, це тенденція останніх п’яти років».

Відео дня

Такими постійними успіхами можуть похизуватися не всі гравці вітчизняного ринку дорогоцінних прикрас — той, за даними Euromonitor International, у 2020‑му зазнав істотних втрат. Найбільше постраждав елітний сегмент — він зменшився на 42 %. У цілому ж ринок пішов у мінус на 20 %.

Але у 2021‑му, зазначають аналітики, обсяги продажу зростають. Непогано відновлюється вищий ціновий сегмент — плюс 11 %, тоді як загальне зростання ринку опитані НВ ювелірні компанії оцінюють у 10−15 %.

Сумарно українці придбають цього року ювелірної продукції на 31 млрд грн, або $ 1,2 млрд. Для прикладу, в сусідній Польщі споживачі витрачають на прикраси менше — близько $ 730 млн на рік.

Показати ще новини
Радіо NV
X