Україна наважилася на купівлю газу у Газпрома вже цього року

17 січня 2018, 12:11

Голова правління Нафтогазу України Андрій Коболєв заявив, що Україна цього року закупить близько 4-5 млрд куб. м газу в Росії і продовжить імпорт з європейського напрямку.

"Ми як Нафтогаз плануємо імпортувати з двох напрямків. Ціна, яку зараз зобов'язаний встановити Газпром, дуже приваблива. Цим економічним бенефітом треба користуватися", - цитує його Укрінформ.

Відео дня

Він пояснив, що з 2018 року Нафтогаз повинен купувати 4-5 млрд кубометрів газу у російського Газпрому.

Водночас він не назвав дату відновлення постачань у Газпрому.

Нагадаємо, що Україна не купує газ від контрагентів з Росії з 25 листопада 2015 року. Імпорт газу здійснювався виключно з Європи.

У 2017 році Україна збільшила імпорт природного газу на 26,8% (на 2,9 млрд куб. м) порівняноз 2016 роком - до 14 млрд куб. м.


Нагадаємо, що в червні 2014 року Газпром звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з Нафтогазу боргу за поставлений в 2013-2014 роках газ, а також грошових коштів за формулою "бери або плати".

Зі свого боку Нафтогаз звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольмаз вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого по ньому природного газу за межами України.

Нафтогаз України і Газпром 31 травня 2017 року одержали окреме рішення Трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма за контрактом на поставку газу.

Суд відхилив вимоги компанії Газпром щодо принципу "бери або плати" при поставках природного газу Україні, на якому грунтувалася велика частина претензій Газпрому.

7 листопада російський монополіст Газпром подав до апеляційного суду округу 356 Свеа (Швеція) заяву про оскарження проміжного (окремого) рішення арбітражу Стокгольма за позовом щодо контракту на поставки газу від 19 січня 2009 року і його часткове скасування.

22 грудня 2017 року Нафтогаз заявив, що виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу по всіх спірних питаннях.

Також українська компанія домоглася скасування вимог Газпрому "бери або плати" на $56 млрд.

Крім того, Стокгольмський арбітраж знизив ціну газу для Нафтогазу України, що купується у Газпрому в 2014 році, на 27,4%: з $485 до $352 за 1 тис. куб. м.

Арбітраж відмовився зобов'язувати Україну платити за газ, який Газпром самовільно поставляв на неконтрольовані території Донбасу, але "борг" записував на Нафтогаз.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Втім, рішенням арбітражу за контрактом про постачання газу, Нафтогаз має виплатити Газпрому близько $2 млрд заборгованості за поставлений газ в попередні періоди.

Водночас в Нафтогазі відзначають, що остаточні обсяги розрахунків між компаніями будуть остаточно визначені після рішення суду по контракту про транзит газу, очікується наприкінці лютого.

Показати ще новини
Радіо НВ
X