Україна зробила ще один крок до впровадження перенесення номерів між мобільними операторами

19 квітня 2017, 18:19
21
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Держспецзв'язку дозволила мобільним операторам здійснювати проектування мереж для впровадження MNP

Фото: pixabay/terimakasih0

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації (Держспецзв'язку) затвердила технологічний процес взаємодії телекомунікаційних мереж, необхідний мобільним операторам для початку робіт з проектування телекомунікаційних мереж з метою впровадження послуги перенесення номерів при зміні оператора (MNP)

"Мобільні оператори неодноразово протягом тривалого часу акцентували увагу на тому, що без відповідного наказу Держспецзв’язку вони не зможуть рухатись в процесі побудови мереж MNP. Тепер ми маємо документ, який визначає єдиний формат передачі адресної інформації, пов’язаної зі встановленням з’єднання з перенесеними абонентськими номерами та технічні вимоги до технологічного процесу взаємодії телекомунікаційних мереж під час маршрутизації викликів, текстових та мультимедійних повідомлень і це значно спрощує завдання мобільних операторів при проектуванні телекомунікаційних мереж MNP", - цитується в повідомленні Українського державного центру радіочастот (УДЦР) директор інформаційно-телекомунікаційного напряму Вікторія Трощенко

Нагадаємо, що Вищий госпсуд України скасував рішення судів попередніх інстанцій про визнання укладеним договору між Українським державним центром радіочастот (УДЦР) та Ес Ай Центр по впровадженню в Україні послуги MNP (перенесення номерів) і відправив справу на новий розгляд.

Раніше в УДЦР очікували, що послуга MNP буде запущена в тестовому режимі вже в квітні 2017 року.

На конкурсі 5 січня 2016 року УДЦР відібрав ТОВ Диалинк для реалізації проекту на впровадження послуги MNP з шести учасників. Компанія Ес Ай Центр, не допущена до оціночної фази тендеру, але подала майже вдвічі дешевшу заявку, і її партнер Teletech успішно оскаржили результати конкурсу в Антимонопольному комітеті України (АМКУ).

УДЦР вирішив відмовитися від судового позову з АМКУ і виконав все його приписи, 21 квітня 2016 року визначивши переможцем конкурсу з MNP Ес Ай Центр. Після чого Диалинк подала близько 20 позовів щодо оскарження зазначених рішень, внаслідок чого впровадження MNP було заблоковано на більш ніж півроку.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися