Україна зробила крок у боротьбі з виведенням прибутку з-під оподаткування

23 липня 2018, 18:56

Україна підписала Багатосторонню конвенцію щодо виконання заходів, що стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмивання бази і виведення прибутку з-під оподаткування (Багатостороння конвенція MLI).

Як повідомляє прес-служба Міністерства фінансів, від української сторони свій підпис під документом поставила виконувач обов'язків глави відомства Оксана Маркарова.

Відео дня

Приєднання до конвенції дозволить Україні одночасно вносити необхідні зміни в усі чинні міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування між Україною та іншими державами.

"Підписання Багатосторонньої конвенції MLI - це крок в рамках Плану дій для боротьби з розмиванням бази і виведенням прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS)", - наголошується в повідомленні Мінфіну.

Конвенція дозволить скоротити переміщення українського капіталу в юрисдикції з низьким рівнем оподаткування з метою мінімізації податкових зобов'язань, що в свою чергу сприятиме збільшенню доходів бюджету, розраховують в Мінфіні.

Це дозволить Україні поліпшити інвестиційний клімат, стимулювати зростання економіки і розвиток міжнародної торгівлі.

"Імплементація Плану дій BEPS сприятиме гармонізації міжнародних податкових правил з більш ніж 70 країнами світу і створить (в Україні - ред.) більш прозору податкову середу", - зазначила Маркарова.

Надалі конвенцію має ратифікувати Верховна Рада.

Нагадаємо, що Україна ризикує потрапити в список офшорних країн Євросоюзу, якщо не виконає вимоги мінімального стандарту Плану дій спільноти BEPS (Base erosion and Profit Shifting - план протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування).

Показати ще новини
Радіо NV
X