Меморандум із МВФ. Україна зобов’язалася у фіксовані терміни сформувати наглядові ради енергетичних держкомпаній
У рамках меморандуму з МВФ Україна зобов’язалася у фіксовані терміни сформувати наглядові ради Нафтогазу, Укренерго та Енергоатому.
У рамках отриманого 24 листопада другого траншу Міжнародного валютного фонду за програмою stand by Україна взяла на себе зобов’язання сформувати та забезпечити роботу наглядових рад низки енергетичних держкомпаній, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на текст меморандуму.
Зокрема, наглядова рада НЕК Укренерго має бути сформована на основі прозорого і конкурентного відбору до кінця грудня 2021 року, наглядова рада НАК Нафтогаз України — до кінця січня 2022 року, наглядова рада НАЕК Енергоатом до кінця травня 2022 року.
«Ми гарантуємо, що держпідприємства діятимуть на відстані витягнутої руки від уряду, зберігаючи прогрес, досягнутий у зміцненні корпоративного управління, у тому числі шляхом збереження більшості незалежних наглядових рад», — йдеться у тексті оновленого меморандуму.
У жовтні цього року повідомлялося, що Мінекономіки із запізненням оголосило конкурс на посади незалежних членів наглядової ради НАК Нафтогаз України.
8 вересня міністр економіки Олексій Любченко заявив, що відомство отримало заяви про відставку трьох незалежних членів наглядової ради НАК Нафтогаз України. Чутки про відставку членів наглядової ради з’явилися у ЗМІ днем раніше.
Члени спостережної ради НАК Нафтогаз України, які подали у відставку, заявили, що призначення Юрія Вітренка головою компанії і його подальші дії різко погіршили взаємини зі спостережною радою, а також поставили під питання майбутнє компанії та її фінансовий стан.
Сам Вітренко розкритикував процес відбору незалежних членів наглядової ради НАК Нафтогаз України, що існував, і закликав швидше провести новий конкурс на ці пости. Він зазначив, що у чинній раді не було нікого з профільною освітою чи досвідом роботи.
Також 7 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив міністру економіки Олексію Любченку оголосити конкурс на посади чотирьох незалежних членів наглядової ради НАК Нафтогаз України. Конкурс мають завершити до кінця листопада цього року. До травня 2022 року наглядова рада має провести вибори голови правління компанії.
Колишній голова НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв на тлі звільнення трьох незалежних членів наглядової ради заявляв, що головні повноваження ради компанії тепер належать Офісу президента.