Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Україна зобов'язалася ввести абонплату за газ – меморандум МВФ

5 квітня 2017, 12:32
1367
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Україна зобов'язалася перед МВФ ввести абонплату за користування газовою інфраструктурою з 1 серпня

Україна зобов'язалася перед Міжнародним валютним фондом (МВФ) з 1 серпня 2017 року виділити із загальної кінцевої ціни природного газу для населення і підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) плату за його доставку на основі приєднаної потужності (так звана абонентська плата за користування газовою інфраструктурою)

Про це йдеться в Меморандумі про економічну і фінансову політику України, передають Українські новини.

Зазначається, що таке ж зобов'язанням Україна брала на себе і в попередньому Меморандумі про співпрацю з МВФ.

28 березня Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) на виконання меморандуму з МВФ і закону Про ринок природного газу встановила з 1 квітня для населення і промислових споживачів тарифи за розподіл газу як плату за приєднану потужність.

Нові тарифи, по суті, є абонплатою за підключення до системи газопостачання та сплачуються щомісячно на підставі потужності лічильника і незалежно від фактичного обсягу споживання.

Подібна абонплата на розподіл для найбільш поширеного типу лічильника (G4, 54% від загальної кількості абонентів і близько 80% від загального споживання по країні) в місяць становитиме близько 92 гривень.

В середньому, за інформацією НКРЕКУ, більшість споживачів (75%) сумарно будуть платити за газ на 4% менше.

Збільшення сумарної плати за газ відіб'ється в першу чергу на споживачів, які використовують газ для приготування їжі, але не мають лічильника.

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко заявив, що на його думку, необхідно призупинити рішення про введення абонплати за газ.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися