Україна знайшла спосіб змусити Газпром заплатити

26 березня 2018, 09:09

Міністерство юстиції України розробило план, який допоможе забезпечити виплату російським монополістом Газпромом Нафтогазу України $2,6 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко в ефірі телеканалу Прямий.

"Що стосується активів на території інших країн, у нас вже є план, який я не буду озвучувати, тому що це має бути сюрпризом для боржника", - сказав він.

Відео дня

Міністр юстиції нагадав, що 100 млн грн вже стягнуто з Газпрому в державний бюджет України.

"У Газпрому дуже багато активів, і ми про них знаємо, ми їх ідентифікували... нам відомо, в яких країнах є найбільша кількість активів. Вони більш ніж покривають борг, який є у Газпрому перед Нафтогазом. Процес виконання такого рішення досить простий і чіткий", - додав міністр.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю спірних питань контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня компанія Газпром почав негайну процедуру розірвання контрактів з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на поставку та транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

5 березня Газпром офіційно направив повідомлення до Нафтогазу України про початок процедури розірвання контрактів на постачання і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Крім того, 13 березня Київський апеляційний господарський суд відмовив Газпрому в задоволенні скарги на штраф Антимонопольного комітету України в 171 млрд грн, накладений на російську компанію. Українське відомство оштрафувало Газпром ще в 2015 році за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Показати ще новини
Радіо NV
X