Північний потік-2. Україні та партнерам вдалося виграти час для кращих умов протистояння з РФ — Кулеба
Україна та партнери наполягають, що Північний потік-2 має бути підпорядкований духу та букві Третього енергетичного пакету ЄС, незважаючи на зусилля російських лобістів та юристів створити виняток для газопроводу.
Про це, як повідомляє Інтерфакс-Україна, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі одного з телеканалів.
«Україна разом із низкою країн ЄС та Єврокомісією наполягають, що Північний потік-2 має бути повністю підпорядкований не лише духу, а й букві Третього енергетичного пакету ЄС. Ми працюємо над тим, щоб Росії не вдалося перетворити Північний потік-2 на північну зброю», — сказав міністр.
Кулеба підкреслив, що одним із факторів тиску, який чинить Росія на ЄС на декількох фронтах гібридної війни, є сертифікація Північного потоку-2.
«Північний потік-2 давно мав бути запущений, але те, що він досі не працює і ми з ним боремося, це результат наших спільних зусиль. Ми разом із партнерами суттєво загальмували реалізацію цього проекту та виграли багато часу для кращих умов протистояння з Росією», — зазначив Кулеба.
«Ми бачимо зусилля юристів та лобістів РФ, які намагаються знайти щілини в європейському законодавстві та створити якісь особливі умови для Північного потоку-2. Але ми наполягаємо, що винятків бути не повинно», — наголосив він.
Глава МЗС України нагадав, що Київ запропонував знижку на транзит російського газу, але для Росії Північний потік-2 є політичним, а не економічним проектом.
«Північний потік-2 ніколи не був економічним проектом. Це проект безпеки з єдиною метою — обійти Україну, прибрати один із факторів стримування агресії РФ», — підсумував він.
Міністр нагадав, що українська газотранспортна система була і залишається найбезпечнішим та найнадійнішим шляхом транспортування газу з Росії до ЄС.
Раніше у польській державній нафтогазовій компанії PGNiG заявили, що призупинення сертифікації Північного потоку-2 німецьким мережевим регулятором стало результатом ефективних дій польської сторони.