Україна збільшила суму претензій до Газпрому

1 листопада 2016, 00:09
Під час засідання в понеділок, 31 жовтня, Антимонопольний комітет України (АМКУ) вимагає від російської компанії Газпром 6,7 мільярдів доларів штрафу, які включають пеню за несплату в належний термін попереднього платежу

Сума в 3,3 млрд доларів, яку АМКУ вимагав 25 січня 2016 року, зросла вдвічі у зв'язку з нарахуванням пені, яка дорівнювала 1,5% в день, передає Комерсант.

"За прострочення на 140 днів нарахували пеню в розмірі 180,5 млрд грн. Разом із тим у відповідності зі ст. 56 закону України "Про захист економічної конкуренції" розмір пені не повинен перевищувати розмір штрафу, тому Антимонопольний комітет подав позов про стягнення 85,9 млрд грн (близько $3,4 млрд.) штрафу і 85,9 млрд грн пені", - повідомили в АМКУ.

Відео дня

Цей штраф АМКУ вимагав у зв'язку з "порушенням економічної конкуренції та утиск інтересів Нафтогаз України". Газпром звинувачували, зокрема, у зловживанні монопольним становищем.

Раніше повідомлялося, що Болгарія звинуватила Газпром, Лукойл і Shell у порушенні конкуренції і змові.

Пізніше журналісти з'ясували, що російський "Газпром" може уникнути штрафу, якщо зможе домовитися з Єврокомісією з антимонопольної справи.

Показати ще новини
Радіо NV
X