Україна запустила спільне з Саудівською Аравією виробництво літака Ан-132

7 вересня 2015, 14:16
7019
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: wing.com.ua

Новий літак являє собою вдосконалений Ан-32

Держпідприємство Антонов запустило виробництво першого дослідного зразка літака Ан-132 в рамках спільного проекту з Саудівською Аравією, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ

За словами президента підприємства Михайла Гвоздєва, це перший літак в лінійці Антонова, який буде вироблений повністю без російських комплектуючих. Він додав, що перший дослідний зразок буде проведений в Києві. Його планується поставити в Саудівську Аравію в третьому кварталі 2016 року.

Зараз у Антонова підписано меморандум про намір спільного виробництва 80 літаків Ан-132 для Саудівської Аравії. За словами Гвоздєва, частина літаків буде вироблятися в Україні. Одночасно з цим в Саудівській Аравії створюватимуться потужності для виробництва цього літака і компонентів на території цієї країни.

За його словами, інтелектуальна власність на літак знаходиться поділена в рівних частках між двома сторонами. Вартість літака поки не називається. За словами Михайла Гвоздєва, йде формування комплектуючих і систем, які будуть встановлені на ньому.

Ан-132 буде оснащуватися двигунами Pratt & Whitney - це побажання замовника. Рішення про те, чи буде укладено твердий контракт на 80 літаків, потреба в яких існує в Саудівській Аравії, буде прийняте після поставки Антоновим дослідного зразка.

Як повідомлялося, в травні ДП Антонов підписало з саудівської компанією Taqnia Aeronautics договір про розробку і виробництві, легкого транспортного літака Ан-132.

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 11:39

article_img
Джокер, офіцерська кісточка та інші офіційні особи. Краще за тиждень за версією головного редактора NV.ua
Наукпоп

Сьогодні, 07:00

article_img
Ейнштейн лютує. Дослідження темної матерії кидає виклик сучасній фізиці
Гаджети

Сьогодні, 10:01

article_img
Помри, Xiaomi. Огляд смартфона Samsung Galaxy J6 Plus

Головне

Політика

Сьогодні, 11:42

article_img
Ізоляція російського інтернету і Мосійчук, готовий до самоспалення
Футбол

Вчора, 23:32

article_img
Зінченко допоміг Манчестер Сіті вийти в чвертьфінал Кубка Англії
Фінанси

Вчора, 17:06

article_img
Закон про валюту. За перший день українці купили близько 4 мільйонів доларів онлайн