Суд в Києві дозволив нафтогазовій компанії Коломойського і Боголюбова приступити до стягнення з держави $12 млн

16 липня 2019, 09:35

5 липня Київський апеляційний суд задовольнив клопотання JKX Oil & Gas PLC про виконання в Україні рішення Постійного третейського суду Лондона про стягнення збитків на суму понад $12 млн.

Про це йдеться в прес-релізі юридичної компанії Ільяшев і Партнери, яка представляє інтереси JKX.

Арбітражне рішення було винесено 6 лютого 2017 року.

«Арбітраж бездоганно розібрався в ситуації і встановив порушення з боку держави при нарахуванні рентної плати на видобуток нафти і газу, а також при здійсненні контролю капіталу і забезпечення вільної торгівлі природним газом на ринку України. Рішенням Київського апеляційного суду визнано і дозволено примусове виконання зазначеного арбітражного рішення», - сказав старший партнер юрфірми Роман Марченко.

Відео дня

Нагадаємо, арбітражний розгляд проти України дочірні українські та голландські компанії JKX ініціювали в на початку 2015 року відповідно до Договору приєднання до Енергетичної хартії і двосторонніх угод про захист інвестицій, укладених Україною з Великобританією і Нідерландами. Причиною стало тимчасове підвищення Верховною Радою ренти на видобуток газу з 28% до 55% (при видобутку з глибини до 5 км), а потім продовження дії цієї норми і на 2015 рік.

У лютому 2017 року Лондонський арбітраж відхилив основні вимоги JKX Oil & Gas Plc і визнав законним підвищення рентних ставок на видобуток нафти і газу в 2014 році, проте ухвалив компенсувати JKX $11,7 млн збитків. Мін'юст України звернувся до Високого суду Великобританії з проханням переглянути рішення арбітражу. В кінці жовтня 2017 року Високий суд Англії та Уельсу відхилив апеляцію.

Станом на 29 березня 2019 року найбільшими акціонерами JKX були Eclairs Group Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова (27,54% акцій), Cascade Investment Fund Віталія Хомутинника (19,97%), Neptune Invest & Finance Corp (12,98%), Keyhall Holding Ltd. (11,45%) і Interneft Ltd. (6,16%).

Показати ще новини
Радіо NV
X