Україна взяла участь у створенні масштабного транспортного коридору на 5 країн

8 вересня 2017, 08:11
Керівники залізниць п'яти країн - України, Ірану, Азербайджану, Грузії та Польщі - 7 вересня в Одесі взяли участь у засіданні Координаційного комітету з розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь - Захід

Про це повідомила прес-служба Укрзалізниці.

Проект з розвитку маршруту передбачає організацію контейнерних вантажоперевезень з Індії/країн Перської затоки через Іран, Азербайджан, Грузію, Україну, Польщу до країн ЄС і назад.

Відео дня

Крім того, в.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов і голова Азербайджанських залізниць Джавід Гурбанов обговорили перспективи розвитку даного транспортного маршруту.

Кравцов зазначив, що Укрзалізниця готова забезпечити комфортні тарифні умови для перевезення за цим маршрутом, вирішити всі технічні питання, щоб забезпечити його конкурентоспроможність.

"Я готовий на рівні Уряду сприяти вирішенню питання щодо морської складової маршруту. До того ж в Україні прийнято рішення про зменшення портового збору", - зазначив глава Укрзалізниці.

У свою чергу Гурбанов зазначив, що Південь - Захід - це стратегічний маршрут, і повідомив, що для його перспективного розвитку Азербайджан зацікавлений у добудові залізничної ділянки від Астани до станції Рашт.

Нагадаємо, що на початку цього року Міністерство транспорту і залізниці Ірану запропонувало Україні приєднатися до міжнародного договору Перська затока - Чорне море.

Також на початку літа стало відомо, що залізниці України, Азербайджану, Грузії, Ірану та Польщі планують створити новий транспортний коридор Південь-Захід.

Цей маршрут коротший більш ніж на 1 тис. кілометрів від іншого сухопутного коридору через територію Росії.

Крім того, у квітні цього року Укрзалізниця стала членом Міжнародної асоціації Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X