Захист Укртатнафти в судах обійшовся Україні майже у $7 млн - ЗМІ

19 липня 2018, 08:10

Україна витратила на юрпослуги у двох справах Укртатнафти $6,6 млн, або 173,8 млн грн.

Про це йдеться в даних системиProZorro, пишуть Наші гроші.

Зокрема, Мін'юст 12 липня уклав угоду з міжнародною юридичною фірмою Winston&Strawn LLP (Франція) про юридичні послуги на $1,5 млн, або 39,3 млн грн.

Відео дня

На поточний рік замовлені послуги представництва у справі за позовом компанії Татнефть проти України через захоплення заводу Укртатнафти в Кременчуці групою Приват Ігоря Коломойського в 2007 році при уряді Юлії Тимошенко.

Видання пише, що позов був поданий ще в 2008 році. Відтоді Україна наймала юристів різних компаній для захисту своїх інтересів в цій справі.

Також наголошується, що в 2011-2013 роках Мін'юст обслуговувала фірма King&Spalding (США) за $1,6 млн, поки не відмовилася через затримку оплати. Тому з серпня 2014 року підряди на суму $3,4 млн включаючи нинішнім отримала французька Winston&Strawn LLP.

Також існує аналогічна справа щодо рейдерського захоплення Укртатнафти за позовом Татарстану в Україні. Позовні вимоги ґрунтуються на тих же фактах і подіях, відрізняється тільки позивач. У цій справі Україна теж представляє Winston&Strawn LLP, з якою з 2017 року уклали угод на загальну суму $1,63 млн.

Нагадаємо, що ще в 2014 році Міжнародний комерційний арбітраж виніс рішення у спорі між російською Татнефтью і Україною на користь російської компанії.

Татнефть вимагала стягнути з України збитки, яких зазнала в результаті протизаконного збройного захоплення в жовтні 2007 року компанії Укртатнафти групою Приват.

Зазначається, що претензії Татнефті становили $2,4 млрд, в кінцевому рішенні арбітраж знизив розмір компенсації до $112 млн.

29 листопада 2016 року Апеляційний суд Парижа залишив в силі два арбітражних рішення, що зобов'язують Україну виплатити Татнефті $112 млн компенсації, а також відсотки.

У квітні 2017 року компанія Татнефть подала клопотання до Федерального окружного суду округу Колумбія про примусове виконання арбітражного рішення від 29 липня 2014 року, згідно з яким Україна зобов'язана виплатити Татнефті $144 млн ($112 млн плюс відсотки).

Крім того, пізніше компанія подала ще 2 клопотання про примусове виконання арбітражного рішення в Комерційний суд в Лондоні і в Арбітражний суд Москви.

Пізніше Московський суд відмовив прийняти позов про стягнення з України $144 млн.

У серпні Арбітражний суд Московського округу скасував ухвалу суду першої інстанції і направив справу на розгляд суду першої інстанції.

Також у кінці жовтня стало відомо, що Татнефть домоглася суду в Лондоні з українськими олігархами Геннадієм Боголюбовим, Ігорем Коломойським, Олександром Ярославським і Павлом Овчаренком.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Пізніше Верховний суд Росії відхилив касаційну скаргу України на постанову Арбітражного суду Московського округу щодо спору з Татнефтью на $144 млн.

У травні 2018 року Окружний суд Колумбії призупинив розгляд позову Татнефті щодо визнання і виконання на території США стягнення з України $144 млн до вирішення питання юрисдикції.

16 липня, Україна остаточно програла суд у справі російської Татнафти.

Показати ще новини
Радіо NV
X