Україна вирішила заборонити імпорт російських добрив

14 березня 2018, 13:19
879
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Уряд України схвалив заборону на ввезення міндобрив з РФ

Кабінет міністрів України ухвалив рішення ввести заборону на ввезення російських мінеральних добрив.

Про це йшлося під час засідання уряду 14 березня, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Даємо два доручення Мінекономіці, першому віце-прем'єру: підготувати необхідні рішення на наступний уряд, а що стосується тимчасових обмежень - доручення вжити зараз рішення про введення тимчасових обмежень і, відповідно, доручити Мінекономіці спільно з Мін'юстом та іншими міністерствами оформити це рішення", - сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Нагадаємо, що кількома днями раніше перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів запропонував Верховній Раді приступити до розгляду законопроекту про введення нульової митної ставки під час ввезення мінеральних добрив.


В кінці 2016 року антидемпінгове мито на імпорт сечовини (карбаміду) та суміші сечовини та нітрату амонію походженням з Російської Федерації в розмірі від 4,19% до 31,84% в залежності від виробника мали були бути запроваджені з 28 лютого 2017 року строком на п'ять років.

Однак пізніше Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила призупинити дію антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив (карбаміду і КАС) походженням з Російської Федерації.

Втім, у травні 2017-го набули чинності антидемпінгові мита на імпорт карбаміду і карбамідно-аміачної суміші (КАС) в розмірі 31,84% з Росії.

У вересні Військова прокуратура Генеральної прокуратури вимагала від МЕРТ запровадити санкції проти російських виробників мінеральних добрив.

За даними відомства, кошти, сплачені так званим "ДНР" і "ЛНР" за "розмитнення" міндобрив, в подальшому використовувалися для фінансування незаконних збройних формувань.

Одразу після цього Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запровадило санкції відносно низки підприємств групи Єврохім, а також інших російських постачальників міндобрив.

Вибір редакції

Ігри

Сьогодні, 07:02

article_img
Бюджетний геймінг. Як економити на іграх для PlayStation 4 і Xbox One
IT-індустрія

Сьогодні, 13:00

article_img
Кузькина мати. Дональд Трамп вимагає якнайшвидшого введення 6G-мереж по всій Америці
Політика

Вчора, 22:19

article_img
Забезпечити голоси. Що передбачала виборча піраміда, яку викрила СБУ

Головне

Фінанси

Сьогодні, 16:43

article_img
Баффету й не снилося: акції таємничої гонконгської інвесткомпанії виросли на 8500% за п'ять років
Країни

Сьогодні, 00:54

article_img
Уряд Мадуро погодився прийняти допомогу від ЄС - ЗМІ
Геополітика

Сьогодні, 19:08

article_img
У МЗС прокоментували заяву Угорщини про "напівфашистський" закон про освіту