Україна вирішила заборонити імпорт російських добрив

14 березня 2018, 13:19

Кабінет міністрів України ухвалив рішення ввести заборону на ввезення російських мінеральних добрив.

Про це йшлося під час засідання уряду 14 березня, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Даємо два доручення Мінекономіці, першому віце-прем'єру: підготувати необхідні рішення на наступний уряд, а що стосується тимчасових обмежень - доручення вжити зараз рішення про введення тимчасових обмежень і, відповідно, доручити Мінекономіці спільно з Мін'юстом та іншими міністерствами оформити це рішення", - сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Відео дня

Нагадаємо, що кількома днями раніше перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів запропонував Верховній Раді приступити до розгляду законопроекту про введення нульової митної ставки під час ввезення мінеральних добрив.


В кінці 2016 року антидемпінгове мито на імпорт сечовини (карбаміду) та суміші сечовини та нітрату амонію походженням з Російської Федерації в розмірі від 4,19% до 31,84% в залежності від виробника мали були бути запроваджені з 28 лютого 2017 року строком на п'ять років.

Однак пізніше Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила призупинити дію антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив (карбаміду і КАС) походженням з Російської Федерації.

Втім, у травні 2017-го набули чинності антидемпінгові мита на імпорт карбаміду і карбамідно-аміачної суміші (КАС) в розмірі 31,84% з Росії.

У вересні Військова прокуратура Генеральної прокуратури вимагала від МЕРТ запровадити санкції проти російських виробників мінеральних добрив.

За даними відомства, кошти, сплачені так званим "ДНР" і "ЛНР" за "розмитнення" міндобрив, в подальшому використовувалися для фінансування незаконних збройних формувань.

Одразу після цього Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запровадило санкції відносно низки підприємств групи Єврохім, а також інших російських постачальників міндобрив.

Показати ще новини
Радіо НВ
X