Україна вирішила призупинити санкції проти білоруських товарів

15 січня 2016, 11:17
Україна призупинила до 1 травня 2016 року рішення про введення спеціального мита в розмірі 39,2% від митної вартості товару, що імпортується з Білорусі

Про це з посиланням на рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) від 13 січня передає Урядовий кур'єр.

"Комісія розглянула подані Міністерством економічного розвитку і торгівлі України матеріали про результати проведення консультацій з компетентними органами Республіки Білорусь, метою яких було врегулювання спірної ситуації, а також позицію суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності кондитерської та пивоварної галузей, які були ініціаторами проведення розслідування", - пояснили в МКМТ.

Відео дня

Нагадаємо, раніше, 25 листопада, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про введення спеціального мита в розмірі 39,2% від митної вартості щодо імпорту в Україну низки білоруських товарів.

Це стало відповіддю на дискримінаційні і недружні дії з боку Білорусі проти українських підприємств кондитерської та пивоварної галузей.

Так, з 27 серпня 2015 року білоруська влада ввела обов'язкову державну санітарно-гігієнічну експертизу української продукції, що паралізувало її експорт.

До цього, в 2014 році, Україна була готова ввести 60% мито на білоруське пиво, гумові покришки а також ряд комплектуючих для холодильного обладнання. Приводом для цього стало введення 16 травня 2014 року Радою міністрів Білорусі ліцензування пива, окремих видів макаронних, а також кондитерських виробів і сировини для їх виробництва з-за меж території Митного союзу.

Пізніше Київ призупинив санкції щодо білоруських товарів у відповідь на зняття Мінськом обмежень доступу до Білорусі української продукції.


Показати ще новини
Радіо NV
X