Україна відновила експорт курятини в країни ЄС

30 січня 2017, 12:52
Україна і Європейська Комісія домовилися відновити експорт продукції птахівництва українського виробництва в країни Європейського Союзу відповідно до принципу регіоналізації

Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Зазначається, що станом на сьогодні постачання курятини на європейський ринок вже здійснюється.

Відео дня

"Питання регіоналізації (постачання курятини – ред.) було одним із найбільш чутливих у комунікації з Європейською Комісією. У результаті обговорень та прийнятих рішень Україна та ЄС вже застосовують принцип регіоналізації при торгівлі птицею та продуктами птахівництва. На сьогодні експорт української птиці до країн Євросоюзу відновлено", - цитують слова міністра агропромисловості Тараса Кутового.

Такі домовленості досягнуті в ході зустрічі міністра аграрної політики і продовольства України Тараса Кутового з єврокомісаром Витянисом Андрюкайтисом під час Зеленого тижня в Берліні.

"Ми налаштовані не лише на спрощення режиму взаємної торгівлі, але й на повноцінну адаптацію законодавства України до положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у сфері санітарних і фітосанітарних заходів (SPS) з метою взаємного визнання еквівалентності", - повідомив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Нагадаємо, що Держпродспоживслужба на початку грудня 2016 року отримала офіційне повідомлення про заборону експорту в ЄС м'яса птиці та продуктів з неї з усієї території країни в ЄС у зв'язку з реєстрацією високопатогенного пташиного грипу (H5) в Херсонській області.

Показати ще новини
Радіо НВ
X