Україна вдвічі збільшила експорт полуниці з 2012 року

1 червня 2018, 17:08

Україна майже подвоїла експорт полуниці за останні шість років, при цьому паралельно скоротивши імпорт. Так, обсяги поставок з-за кордону свіжої полуниці садової скоротилися на 88% з 1,3 тис. тонн у 2012 році до 153 тонн в 2017 році. При цьому експорт зріс на 90% зі 184 тонн до 1,8 тис. тонн відповідно.

Такі дані оприлюднила Асоціація Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

"Ще кілька років тому виробництво суниці садової (полуниці - ред.) в Україні вважалося нерентабельним бізнесом, а вітчизняні ринки були заповнені ягодами із сусідньої Польщі та інших країн ЄС... Україна власними силами цілком може забезпечити зростаючий попит на полуницю на внутрішньому ринку", - відзначили аналітики асоціації.

Відео дня

Максимальні обсяги споживання полуниці були зафіксовані в 2013 році, в наступні роки ринок повільно скорочувався. Відновлення зростаючого тренду відбулося в 2017 році, коли темп приросту споживчого попиту до попереднього року оцінювався в +11%.

Основним світовим виробником полуниці є Польща. За даними УКАБ, вона вирощує близько 200 тис. тонн промислової суниці, що втричі більше, ніж обсяги, які вирощують в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X