Україна у двадцятці кращих газових хабів Європи, ризик втрати підприємств на Донбасі та інші головні новини бізнесу

29 листопада 2017, 20:25
ТОП головних новин українського бізнесу за 29 листопада від НВ Бізнес

1 Україна потрапила у ТОП-20 газових хабів Європи

Україна вперше увійшла у ТОП-20 кращих газових хабів Європи у рейтингу Європейської асоціації газових трейдерів (EFET), зайнявши 18 місце.

Відео дня

У рейтингу асоціації Україна отримала 3,5 бали і поступилася таким ліквідним хабам як NBP, TTF, NCG, але випередила Болгарію та Румунію, які почали процес лібералізації газового ринку значно раніше нашої країни.

2 Кримчанам "пробачили" борги перед українськими банками

Так звана "державна рада Криму" остаточно затвердила закон про списання з жителів півострова боргів по кредитах, взятих в українських банках до анексії Криму.

Відзначимо, що кредитний борг не повинен був перевищувати 5 млн рублів або суму, виражену в іноземній валюті.

Також спишуться борги ветеранів, пенсіонерів, які не працюють, позичальників з неповнолітніми дітьми, опікунів дітей, батьків-одинаків.

3 Велика українська корпорація заявила про ризик втрати декількох підприємств на Донбасі

Корпорація Індустріальний союз Донбасу (ІСД) офіційно заявила про значний ризик фактичної втрати контролю над Алчевським меткомбінатом, Алчевскоксом і компанією Екоенергія, які знаходиться на території, яка тимчасово не контролюється Україною.

У корпорації зазначили, що акціонери і менеджмент групи докладають всіх зусиль для збереження контролю над виробничими активами. Однак, у ситуації, що склалася, вони не можуть гарантувати можливість збереження ефективного управлінського контролю над активами у Алчевську.

Також у корпорації заявили, що їм не відомі істинні наміри осіб, які за сприяння представників незаконних збройних формувань, здійснюють грубі спроби втручання у діяльність підприємств.

4 Співвласник Інтеру зібрався купити "дочку" російського Сбербанку

Український бізнесмен, співвласник телеканалу Інтер Валерій Хорошковський зібрався купити "дочку" російського Сбербанку в Україні. Угоду плануються закрити у першому кварталі 2018 року.

При цьому, у Національному банку України заявили, що не отримували пакети документів для погодження набуття істотної участі в українському Сбербанку, крім тих які надходили раніше.

5 "Дочка" Київстару стала оператором платіжної інфраструктури

Найбільший оператор мобільного зв'язку України компанія Київстар отримала дозвіл для своєї "дочки" - компанії Старманія - на набуття статусу оператора платіжної інфраструктури.

Запуск послуг дасть змогу українцям оплачувати покупки, комунальні послуги, квитки у міському транспорт зі звичайного телефону.

Відзначимо, що такий дозвіл вперше видано мобільному оператору, а не фінансовій компанії.

Такими були головні ділові новини середи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X