Україна уклала з Росією новий контракт на постачання урану

3 серпня 2016, 13:29
Російський міжнародний центр по збагаченню урану (АТ МЦЗУ) і український державний концерн Ядерне паливо уклали новий контракт на поставки уранової сировини з України в Росію в 2016 році

Про це повідомляє ТАСС.

Український уран відправляють в Росію на збагачення і подальшого виготовлення ядерного палива для атомних станцій України. Основним постачальником палива для АЕС є російська паливна компанія ТВЕЛ.

Відео дня

"Контракт схвалений зборами акціонерів, що відбулися 31 липня 2016 року, що означає він набрав чинності", – заявив комерційний директор АТ МЦЗУ Гліб Єфремов.

Зараз російський партнер чекає повідомлення про відвантаження сировинного концентрату з України.

Єфремов також додав, що терміни подальшого виробництва і дата відвантаження збагаченого в МЦЗУ продукту будуть залежати від фактичної дати поставки природного урану з України, яка поки точно не визначена, але відповідно до умов контракту повинна відбутися в IV кварталі поточного року.

Як повідомляє агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на Росатом, Україна перерахувала аванс за операцію з повернення російського ядерного палива, що експлуатувалося на українських АЕС, на переробку.

За даними джерела, перший рейс відправлять до кінця літа.

Обсяг поставки послуг зі збагачення урану українській стороні, за словами топ-менеджера, залишився на тому ж рівні – 60 тис. ЕРР (робіт одиниця поділу).

Україна вперше скористалася такою можливістю для потреб своїх АЕС в 2012 р.

Раніше повідомлялося, що в цьому році Україна закупить ядерне паливо у Росії і Америки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X