Україна зняла санкції проти великого постачальника антрациту з РФ

15 січня 2018, 21:03

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України зняло санкції з російського постачальника вугілля – компанії Южтранс, яка до їх введення була одним з найбільших постачальників антрациту в Україну.

Відповідне рішення закріплене наказом МЕРТ №1905 від 29 грудня 2017 року, передає Інтерфакс-Україна.

Санкції проти Южтранса набули чинності з 9 грудня 2017 року - якраз в період гострого дефіциту антрациту на українських ТЕС і ТЕЦ.

Відео дня

Таким чином, Мінекономіки вирішило скасувати санкції всього лише через 20 днів їх дії.

Ініціатором санкцій виступала Служба безпеки України (СБУ). Відомство в 2015 році підозрювало компанію в участі в незаконній схемі вивезення вугілля з територій Донецької і Луганської областей. За даними служби, частина прибутку спрямовувалася на фінансування терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР".

Читайте також: ДТЕК вперше почав купувати "чужий" російське вугілля


Компанія Южтранс входить в Южную вугільну компанію, яка володіє видобувними активами в Ростовській області.

Южтранс є одним найбільших постачальників вугілля сорту АШ з Росії. Це вугілля спалюється на теплових електростанціях (ТЕС), зокрема, енергогенеруючої компанії Донбасенерго.

Також компанія поставляє антрацит для потреб металургійних і інших промислових підприємств в Україні (вугілля АМ, АО і інший).


Як повідомлялося, Україна увійшла в опалювальний сезон 2017-2018 з самими низькими запасами вугілля. При цьому в країні спостерігається дефіцит як антрацитовой, так і газової (який видобувається в Україні) груп вугілля. ДТЕК і державна Центренерго змушені імпортувати паливо з ПАР і США.

Показати ще новини
Радіо НВ
X