Україна скасувала продаж державного зернового гіганта

20 серпня 2018, 11:03

Фонд державного майна (ФДМ) України відмовився від рішення приватизувати Державну продовольчо-зернову корпорацію (ДПЗКУ), яке було ухвалено на початку грудня минулого року.

Про це йдеться в повідомленні регіонального відділення Фонду по Києву в газеті Відомості приватизації, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Відповідний наказ був прийнятий 7 серпня 2018 року.

Відео дня

Раніше передбачалося, що на продаж буде виставлено 100% акцій ДПЗКУ, цей об'єкт був включений в попередній перелік для приватизації в 2018 році, проте уряд виключив його.

Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк наприкінці травня заявляв, що ДПЗКУ необхідно приватизувати, однак для цього необхідно реструктуризувати кредит Експортно-імпортного банку Китаю на $1,5 млрд. За його словами, кредитною угодою передбачено узгодження кредиторів на будь-які зміни в структурі власності.


Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) створена урядом України в серпні 2010 року. 100% випущених акцій ДПЗКУ перебувають у державній власності.

До її складу входить розгалужена мережа філій - лінійні і портові елеватори, млини, комбікормові і круп'яні заводи. Сумарно 44 підрозділи-філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,46 млн тонн зернових. У тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів становлять близько 2,5 млн тонн зернових вантажів на рік.

Показати ще новини
Радіо NV
X