Україна почала антидемпінгове розслідування російського шоколаду

30 травня 2016, 17:50
Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) проведе антидемпінгове розслідування щодо імпорту деяких видів шоколаду та інших готових харчових продуктів з вмістом какао з Росії в період з 2012-2014 роки

Про це повідомляє Урядовий кур'єр.

У четвер, 26 травня, міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі розглянула звіт МЕРТ і скаргу асоціації Укркондпром, яка діє від імені кондитерської корпорації Рошен, Харківської бісквітної фабрики, Кондитерської фабрики Харків'янка, Полтавакондитера.

Відео дня

Згідно з висновками комісії, у скарзі є достатньо інформації про те, що імпорт в Україну російських товарів здійснювався в обсягах і на умовах, які могли завдати шкоди національному товаровиробнику.

У 2013 році імпорт з Росії збільшився на 22% порівняно з 2012 роком, а в 2014 впав на 9%. Експортні ціни за позаминулий рік були менше, ніж ціни на внутрішньому ринку РФ.

У 2014 році порівняно із 2012-м, істотно погіршилися фінансово-економічні показники українських виробників: обсяги виробництва впали на 36%, використання потужностей на 37%, обсяги продажів на внутрішньому ринку на 10%; обсяги інвестицій майже на 50%, персонал на 31%, прибутковість виробництва на 32%; заробітна плата зайнятого на виробництві персоналу на 24%; продуктивність праці на 7%.

Протягом 30 днів міністерство буде реєструвати зацікавлені сторони розслідування і розгляне вимоги щодо проведення слухань. А протягом 60 днів розгляне письмові коментарі та інформацію стосовно розслідування.

Показати ще новини
Радіо НВ
X