Україна, Росія, Словаччина і Австрія домовилися про будівництво "широкої" залізничної колії до Відня

21 лютого 2018, 18:01

Акціонери спільної компанії Breitspur Planungsgesellschaft, створеної за участю Росії, України, Словаччини та Австрії для будівництв залізничної лінії з широкою колією (1520 мм) з РФ до Братислави і Відня, затвердили перехід до стадії попереднього проектування.

Про це йдеться в матеріалах до бізнес-форуму Стратегічне партнерство 1520: Центральна Європа, передає агентство Інтерфакс-Україна.

В рамках форуму учасники обговорили механізми підвищення пропускної здатності коридору Схід-Захід, перспективи зниження вартості сухопутного фрахту і формування наскрізних тарифів, способи скорочення митних бар'єрів і підвищення операбельності залізничної "російської" і "європейської" колії (шириною 1520 мм та 1435 мм, відповідно).

Відео дня

"Роботи з цього етапу (попереднього проектування - ред.) починаються в лютому, в ході нього планується продовжити дії із зниження витрат і скорочення термінів будівництва", - наголошується в матеріалах.

Проект реалізується спільно із залізничними адміністраціями і транспортними відомствами Австрії, Словаччини та України. Він передбачає створення нового євразійського транспортного коридору шляхом продовження ширококолійної залізниці від Кошице (Словаччина) до Братислави з виходом на Відень і формування в районі Відня-Братислави міжнародного логістичного центру.

Міністр транспорту, інновацій і технологій Австрії Норберт Хофер заявив, що завершення будівництва лінії очікується у 2033 році. При цьому він додав, що національна урядова програма передбачає прискорення погоджувальних процедур. "Ми спочатку робимо проектування, потім приходимо до висновку, що це не погано для екології. Я сподіваюся, що через кілька років цей процес буде завершений. Ми хочемо у 2033 році ввести цю залізницю в експлуатацію", - сказав він.

Фінансове питання поки відкрите, сказав міністр, хоча і висловив думку, що "проект окупиться для Австрії, оскільки спостерігається зростання вантажоперевезень".

"Коли між державами буде підписано угоду про реалізацію проекту, можна буде говорити і про конкретну вартість і робити тизер для потенційних інвесторів", - додав глава міністерства транспорту РФ Максим Соколов.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X