Україна різко збільшила транзит російського газу в ЄС

2 листопада 2017, 09:59
За 10 місяців 2017 року Україна збільшила транзит газу за контрактом з російським монополістом компанією Газпром на 18,6% (12,1 млрд куб. м) - до 77,4 млрд куб. м в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (тоді транзит склав 65,3 млрд куб. м)

Про це свідчать дані оператора газотранспортної системи компанії Укртрансгаз, передають Українські новини.

Нагадаємо, що у 2016 році Україна збільшила транзит природного газу на 22,5% (на 15,1 млрд куб. м) в порівнянні з 2015 роком - до 82,2 млрд куб. м.

Відео дня

Раніше віце-президент Європейської комісії з енергетичного союзу Марош Шефчович під час Ялтинської європейської стратегії вже заявляв, що продовження транзиту газу через газотранспортну систему України після 2020 року є пріоритетом для Європейського Союзу.

Зазначимо, що чинний контракт Нафтогазу і Газпрому передбачає обов'язковий транзит російського газу через територію України до кінця 2019 року.

У кінці травня глава правління Газпрому Олексій Міллер заявив, що після січня 2020 року транзит газу через Україну буде знижений до 15 млрд куб. м. газу в рік.

Крім того, віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон заявляв, що Україна може повернутися до закупівель газу у Газпрому при перенесенні Європою закупівлі російського газу на кордон з РФ.

Також на початку вересня з такою ж ідеєю виступив президент України Петро Порошенко.

У свою чергу Газпром негативно відреагував на плани України перенести точку обліку експортного газу для європейських країн із західного на східний кордон країни.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X