Україна суттєво скоротила імпорт газу з Європи

16 жовтня 2018, 08:20

За дев'ять місяців 2018 року (січень-вересень) імпорт газу з країн Європи зменшився на 24,7%  порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомила прес-служба оператора газотранспортної системи (ГТС) України - компанії Укртрансгаз.

Зазначається, що це сталося завдяки значним запасам газу в підземних сховищах (ПСГ), створеним за рахунок ресурсу Нафтогазу України та інших клієнтів до початку сезону відбору.

Відео дня

За січень-вересень поточного року надходження природного газу з країн ЄС становили 8,1 млрд куб. м, що на 2,6 млрд куб. м менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найбільші обсяги вуглеводнів були імпортовані через газотранспортний коридор зі Словаччини - 5 млрд куб. м (36%), а також з Угорщини - 2,5 млрд куб. м (+28%) і Польщі - 0,5 млрд куб. м (-37%).

Крім того, обсяги транспортування газу територією України з Росії в європейські країни і Молдову складають 65,4 млрд куб. м. З початку року транзитні обсяги скоротилися на 4,9 млрд куб. м, або на 7% в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року.

У 2017 році Україна збільшила імпорт природного газу на 26,8% в порівнянні з 2016 роком - до 14 млрд куб. м.

Україна вже майже три роки не імпортує природний газ за контрактом з російським Газпромом, закуповуючи ресурс виключно на своєму західному кордоні.

Показати ще новини
Радіо NV
X