Україна різко скоротила імпорт газу з Європи

3 жовтня 2017, 12:13
Україна на початку жовтня знизила імпорт природного газу з боку Словаччини на 43%

Про це свідчать оперативні дані Eustream, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Так, якщо середньодобовий прийом Україною газу по цьому маршруту у вересні склав 25,5 млн куб. м, то заявка на 1-3 жовтня знижена до 14,6-14,7 млн куб. м/добу.

Відео дня

За даними компанії Укртрансгаз, фактичний імпорт з боку Словаччини 1 жовтня становив 14,5 млн куб. м.

Крім того, 1 жовтня імпорт з боку Угорщини склав 11,4 млн куб. м (середньодобовий за вересень - 16,1 млн куб. м), Польщі - 3,9 млн куб. м (середньодобовий за вересень - 2,6 млн куб. м).

При цьому, навіть такі обсяги імпорту та внутрішній видобуток дозволяють країні продовжувати закачування газу у свої підземні сховища (ПСГ).

Нагадаємо, що запаси в украиских ПСГ станом на 30 вересня склали майже 16,4 млрд куб. м.

За умови збереження таких темпів закачування до середини жовтня країна матиме у сховищах майже 17 млрд куб. м газу.

Нагадаємо, що Нафтогаз є основним імпортером газу по словацькому напрямку - 6,3 млрд куб. м з 7,1 млрд куб. м за січень-серпень-2017. Україна не імпортує природний газ за контрактом з російським монополістом компанією Газпром з 26 листопада 2015 року, закуповуючи ресурс виключно на своєму західному кордоні.

При цьому Росія раніше знову "занепокоїлася", чи вистачить Україні газу взимку.

Згідно із затвердженим Кабінетом Міністрів планом заходів з підготовки об'єктів паливно-енергетичного комплексу до проходження наступного осінньо-зимового періоду, Україна до 1 листопада планує накопичити 17 млрд куб. м. газу в ПСГ.

У січні-вересні 2017 року збільшила імпорт природного газу в 1,7 рази (на 4,4 млрд куб. м) в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року - до 10,7 млрд куб. м. У тому числі з боку Словаччини за дев'ять місяців імпортовано 7,9 млрд куб. м, Угорщини - 2 млрд куб. м, Польщі - 860 млн куб. м.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X