Україна провалила переговори з МВФ - ЗМІ

18 жовтня 2017, 18:10
Черговий транш прийде тільки в наступному році

Про це йдеться у матеріалі інформагенства Українські новини.

Переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ), які проходили у Вашингтоні минулого тижня про ціну на газ для населення завершилися безрезультатно.

Відео дня

Про незмінність позиції МВФ щодо ціноутворення свідчать недавні заяви представників МВФ. "Інший не менш важливий момент - це системне коригування внутрішніх тарифів на газ. З усуненням існуючих раніше дотацій тарифи повинні змінюватися відповідно до міжнародних цін на газ", - заявив агентству Інтерфак-Україна заступник голови Фонду Девід Ліптон.

Згідно з механізмом встановлення цін на газ, закріпленому постановою Кабміну №187 від 2 березня 2017 року, з жовтня поточного року до 1 квітня 2018 року ціна газу повинна підвищитися на 17,6% - з 4942 грн до 5815 грн за 1 тис. куб. м. Проти підвищення ціни палива виступає прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Однак МВФ наполягає на незмінності механізму ціноутворення.

За словами співрозмовника Українських новин в уряді, це була остання можливість домовитися з кредитором про ціну газу на поточний опалювальний сезон.

"Для МВФ це принципове питання. Вони не хочуть проводити зміни ретроспективно, якими б не були пропозиції України, і не хочуть, щоб домовленості змінювалися в залежності від зміни ситуації. Якщо вже затверджений механізм веде до підвищення ціни, то будьте ласкаві піднімати - так вже трапилося ", - заявило агентству джерело, знайоме з позицією Фонду.

Найбільш вірогідним сценарієм в цих умовах є заморожування програми співпраці з МВФ як мінімум до закінчення опалювального сезону в Україні - 1 квітня 2018 року. Крім того, 31 березня 2018 року припинить діяти постанова №187. До цього моменту для населення і ТКЕ буде діяти колишня ціна на газ, встановлена на рівні імпортного паритету, відзначає агентство.

Показати ще новини
Радіо NV
X