Україна провалила переговори з МВФ - ЗМІ

18 жовтня 2017, 18:10
3680
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Україна провалила переговори з МВФ - ЗМІ  - фото

Фото: AFP/Mandel Ngan

Переговори України і МВФ завершилися безрезультатно

Черговий транш прийде тільки в наступному році

Про це йдеться у матеріалі інформагенства Українські новини.

Переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ), які проходили у Вашингтоні минулого тижня про ціну на газ для населення завершилися безрезультатно.

Про незмінність позиції МВФ щодо ціноутворення свідчать недавні заяви представників МВФ. "Інший не менш важливий момент - це системне коригування внутрішніх тарифів на газ. З усуненням існуючих раніше дотацій тарифи повинні змінюватися відповідно до міжнародних цін на газ", - заявив агентству Інтерфак-Україна заступник голови Фонду Девід Ліптон.

Згідно з механізмом встановлення цін на газ, закріпленому постановою Кабміну №187 від 2 березня 2017 року, з жовтня поточного року до 1 квітня 2018 року ціна газу повинна підвищитися на 17,6% - з 4942 грн до 5815 грн за 1 тис. куб. м. Проти підвищення ціни палива виступає прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Однак МВФ наполягає на незмінності механізму ціноутворення.

За словами співрозмовника Українських новин в уряді, це була остання можливість домовитися з кредитором про ціну газу на поточний опалювальний сезон.

"Для МВФ це принципове питання. Вони не хочуть проводити зміни ретроспективно, якими б не були пропозиції України, і не хочуть, щоб домовленості змінювалися в залежності від зміни ситуації. Якщо вже затверджений механізм веде до підвищення ціни, то будьте ласкаві піднімати - так вже трапилося ", - заявило агентству джерело, знайоме з позицією Фонду.

Найбільш вірогідним сценарієм в цих умовах є заморожування програми співпраці з МВФ як мінімум до закінчення опалювального сезону в Україні - 1 квітня 2018 року. Крім того, 31 березня 2018 року припинить діяти постанова №187. До цього моменту для населення і ТКЕ буде діяти колишня ціна на газ, встановлена на рівні імпортного паритету, відзначає агентство.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Компанії/Ринки

Вчора, 15:08

thumb img
Компанія Boeing все ж таки представила нову найбільшу у світі модель літака - 777X
3554
Компанії/Ринки

Сьогодні, 11:05

thumb img
У Борисполі побудують сонячну електростанцію
2467
Компанії/Ринки

Сьогодні, 15:00

thumb img
В Україні змінилися правила перевезення пасажирів і багажу в літаках
2100

Головне

Події

Сьогодні, 14:34

thumb img
Путін запустив нові електростанції в окупованому Криму вартістю $1,1 мільярда
Події

Сьогодні, 14:39

thumb img
На Львівщині вбито прикордонника
Політика

Сьогодні, 10:30

thumb img
Доки Крим не наш. Рефат Чубаров - про підсумки п'яти років окупації півострова та його подальшу долю