Міністр агрополітики закликав G7 створити «зерновий ОПЕК»

14 травня, 13:45
Сольський запропонував створити організацію країн-експортерів зернових (Фото:minka2507 / Pixabay)

Сольський запропонував створити організацію країн-експортерів зернових (Фото:minka2507 / Pixabay)

Глава Мінагрополітики України Микола Сольський закликав створити організацію країн-експортерів зерна.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський закликав міністрів сільського господарства G7 розглянути можливість створення організації країн-експортерів зернових.

Відео дня

Таку заяву він зробив на відкритті конференції міністрів сільського господарства G7, повідомляє сайт Мінагро.

Сольський підкреслив, що через блокаду українських морських портів на світовий ринок не потрапило 7 млн тонн пшениці, 14 млн тонн зерна кукурудзи, 3 млн тонн соняшникової олії та 3 млн тонн соняшникової макухи.

" Це вже призвело до рекордного зростання цін на світовому ринку і неминучим наслідком буде світова продовольча криза та зростання інфляції", - додав міністр.

Зазначається, що зростання цін на зерно призведе до подорожчання інших базових продуктів харчування – хліба, молочної продукції, м'яса та яєць.

« Зернова ОПЕК», яку пропонує Україна, могла б сприяти стабілізації цін та прогнозованості ринку шляхом встановлення граничних обсягів експорту зернових культур.

Нагадаємо, що дефіцит українського зерна на світовому ринку, спричинений блокадою морських портів Росією , призведе до глобальної продовольчої паніки. Світове зростання цін на продовольство може становити 20-30%.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X