Україна програла апеляцію російської компанії на $112 млн

30 листопада 2016, 16:06
Апеляційний суд Парижа залишив в силі два арбітражних рішення, що зобов'язують Україну виплатити російській Татнафті $112 млн, а також відсотки

Про це повідомили в прес-службі Татнафти.

Відзначається, що Татнафта почала арбітражний розгляд проти України в 2008 р. згідно з російсько-українською угодою про заохочення та взаємного захисту інвестицій.

Відео дня

У 2010 р. склад арбітражу одноголосним рішенням підтвердив наявність у нього компетенції щодо розгляду спору.

У 2014 р. склад арбітражу виніс рішення на користь Татнафти і зобов'язав Україну виплатити їй компенсацію у розмірі $112 млн, а також відсотки.

У тому ж році Україна ініціювала проваждення в Апеляційному суді м. Парижа з метою скасування цих двох арбітражних рішень, заявивши, що (i) склад арбітражу не мав компетенцією по розгляду спору; та (ii) один з арбітрів не відповідав вимогам незалежності та неупередженості.

"29 листопада 2016 р. Апеляційний суд Парижа відхилив обидва доводи України і підтвердив дійсність і можливість приведення у виконання обох арбітражних рішень. Татнафта висловлює своє задоволення рішенням Апеляційного суду м. Парижа", - йдеться в повідомленні.

При цьому, в Татнафті відзначають, що незважаючи на те, що остаточне арбітражне рішення могло бути приведено у виконання ще до винесення рішення Апеляційним судом м. Парижа, компанія не робила відповідних кроків в надії на те, що Україна добровільно виплатить належну компенсацію.

"Тепер, після підтвердження паризьким судом дійсності і можливості приведення у виконання арбітражного рішення, Татнафта сподівається, що рішення буде виконано в добровільному порядку. Якщо цього не відбудеться, Татнафта зробить всі доступні заходи юридичного характеру для стягнення з України належних коштів", - зазначили в компанії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X