В Україні призупинять регулювання цін на бензин і дизель — міністерка економіки

17 травня, 21:06
Юлія Свириденко, перша віцепрем'єрка та міністерка економіки (Фото:Yulia Svyrydenko / Facebook)

Юлія Свириденко, перша віцепрем'єрка та міністерка економіки (Фото:Yulia Svyrydenko / Facebook)

Перша віцепрем'єрка — міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що оперативний штаб при Кабінеті міністрів вирішив тимчасово відмовитися від держрегулювання цін на пальне.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

«…У нас [оперативного штабу] була тривала дискусія з операторами ринку, і за підсумками сьогоднішнього засідання було прийнято домовленість, що ми з боку держави призупинимо цінове регулювання, щоб оператори ринку могли наситити ринок необхідним ресурсом. Щоб вони могли весь доступний ресурс на європейському чи навіть не європейському ринку транспортувати в Україну», — розповіла міністерка в етері всеукраїнського марафону 17 травня.

Відео дня

За словами Свириденко, в уряді очікують, що граничні ціни на дизпаливо будуть не вищими за 58 грн, на бензин — не вищими за 52 грн:

«Щойно ми відчуємо, що оператори ринку зловживають становищем, ми будемо запроваджувати щодо них санкції, будемо моніторити ситуацію щодобово».

Перша віцепрем'єрка додала, що, на її думку, таке рішення дозволить скоротити черги на АЗС за паливом і відновити баланс на ринку найближчими тижнями.

«[Після повномасштабного вторгнення Росії] ми втратили 97% попередніх логістичних каналів і за цей час змогли перебудувати нові логістичні шляхи… Ми повністю логістично перебудувалися, щоб наповнити ринок України паливом, і плануємо великі системні закупівлі з боку національного оператора, щоб також мати левередж на ринку палива», — сказала Свириденко.

11 травня заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма сказав, що Україна створить запас палива на кілька місяців, який російські окупанти не зможуть знищити.

Що буде з бензином і газом в Україні? – Олександр Харченко, радник міністра енергетики

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X