Україна повністю вичерпала шість квот на поставки агропродукції в ЄС

18 квітня 2018, 17:53

Україна вичерпала квоти на безмитні поставки в країни Європейського Союзу  меду, солоду та пшеничної клейковини, оброблених томатів, виноградного і яблучних соків, а також пшениці і кукурудзи.

Про це повідомили у прес-службі Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

Крім того, Україна використала другу квартальну квоту на експорт м’яса птиці і піврічну – на вершкове масло. На 95% вичерпані об’єми безмитних поставок на крупи і борошно.

Відео дня

”Цього року відбулося пожвавлення темпів закриття квот, адже станом на аналогічну дату 2017 року об’єми пшениці ще не були вичерпані, а квота на солод та пшеничну клейковину взагалі за минулий рік залишилася не використаною”, - заявила аналітик зовнішньої торгівлі агропродовольчою продукцією УКАБ Дар’я Гриценко.

Відзначимо, що основні і додаткові квоти на експорт пшениці і кукурудзи Україна повністю вичерпала вже з 1 по 5 січня, а квоти на поставку меду були також повністю вичерпані вже до 11 січня.

За перші два місяці 2018 року Україна збільшила експорт аграрної продукції в Євросоюз на 28,1% – до трохи більше $1 млрд.

Нагадаємо, що у липні 2017 року ЄС узгодив нові торгові квоти для України, які скоротили безмитний експорт томатів, пшениці, кукурудзи та меду.

Зокрема, встановлені наступні річні квоти: для меду - 2,5 тис. тонн, томатів оброблених - 3 тис. тонн, пшениці - 6,5 тис. тонн, кукурудзи - 625 тис. тонн, ячміня - 325 тис. тонн.

Показати ще новини
Радіо NV
X