Україна повідомила Газпром про арешт його акцій

31 травня 2017, 11:39
Антимонопольний комітет України в квітні 2017 року направив до департаменту державної виконавчої служби міністерства юстиції України вимога про примусове стягнення з ПАТ Газпром 171, 9 млрд грн (близько $6,5 млрд – НВ Бізнес)

Це випливає зі звіту російського монополіста, передає Інтерфакс-Україна.

Газпром 12 травня отримав через представництво в Києві постанови Департаменту державної виконавчої служби міністерства юстиції України про відкриття виконавчого провадження на суму 189,125 млрд грн (за курсом на 31 березня 2017 року 394,687 млрд руб.), включаючи суму виконавчого збору 17,193 млрд грн (за курсом на 31 березня 2017 року - 35,881 млрд руб.), та накладення арешту на належні компанії акції АТ Газтранзит.

Відео дня


Нагадаємо, що в січні 2016 року АМКУ оштрафував Газпром на 85 млрд грн (за курсом на 31 березня 2017 року - 179,403 млрд руб.) за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів оскаржене Газпромом, але підтверджено українськими судами. Тим часом стягнення з Газпрому зросло за рахунок пені за його несплату.

Антимонопольний комітет України 11 квітня 2017 року направив до Державної виконавчої служби заяву про відкриття виконавчого провадження по примусовому стягненню з Газпрому штрафу на 172 млрд грн (близько $6,5 млрд – НВ Бізнес).

При цьому глава АМКУ Юрій Терентьєв у коментарі окремо зазначив, що Газпром є співзасновником ПРАТ Газтранзит, якому належить будинок в Києві (по вул. Січових стрільців, 26-в), а також інші активи.

АМКУ просить накласти арешт на майно та кошти Газпрому і заборонити їх відчуження.

Нагадаємо, що Вищий господарський суд відхилив касаційну скаргу компанії Газпром на рішення про стягнення з нього штрафу та пені, накладених Антимонопольним комітетом, в загальному розмірі 172 млрд гривень за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через Україну.

Пізніше Державна виконавча служба відкрила провадження про стягнення штрафу Антимонопольного комітету в розмірі 172 млрд грн з ПАТ Газпром і арешту його майна на території країни.


Газтранзит створений у листопаді 1997 року з метою розширення пропускної здатності газотранспортної системи України для збільшення обсягів транзиту російського природного газу в Туреччину і країни Балканського регіону. Компанія реалізує проект щодо нарощування потужності магістрального газопроводу Ананьїв-Тираспіль-Ізмаїл, який проходить по території Одеської області і Молдови.

Акціонерами Газтранзит є російський Газпром, НАК Нафтогаз України (їм належить по 40,2% акцій) і турецька компанія Турусгаз (контролює 19,6% підприємства).

Показати ще новини
Радіо NV
X