Україна потрапила у рейтинг світових блокчейн-лідерів

26 січня 2018, 16:00

Україна увійшла у рейтинг 14 країн-лідерів з впровадження технології блокчейн.

Про це повідомив радник голови Державного агентства України з питань електронного урядування України Костянтин Ярмоленко на своїй Facebook-сторінці.

"Один з головних блокчейн експертів у світі і автор бестселера Революція блокчейн Дон Тапскотт (Канада) під час форуму представив світову блокчейн карту з 14 країнами - лідерами з впровадження цієї проривної технології. Україна увійшла у 14 світових блокчейн лідерів!", - написав Ярмоленко.

Відео дня

Він також зазначив, що у рейтинг лідерів увійшли США, Канада, Бразилія, Австралія, Ізраїль, Дубай, Грузія, Естонія, Велика Британія, Франція, Німеччина, Швеція і Китай.

Ярмоленко також додав, що разом з ЄБРР протягом трьох тижнів у Раді буде представлений загальний законопроект про блокчейн.


Blockchain (блокчейн) - це спосіб зберігання даних або цифровий реєстр транзакцій, угод, контрактів та всього того, що потребує окремого незалежного запису і, в разі необхідності, перевірки. Під час його використання цифрові записи об'єднуються у "блоки", які потім зв'язуються криптографічно та хронологічно в "ланцюжок", за допомогою складних математичних алгоритмів. Процес шифрування, відомий як хешування, виконується великою кількістю різних комп'ютерів, що працюють в одній мережі. Як тільки реєстр буде оновлений і утворений новий блок, він уже не може бути змінений. Таким чином, підробити його неможливо. Будь-який користувач цієї мережі має вільний доступ до актуальної версії реєстру, що робить його прозорим абсолютно для всіх учасників.

На технології блокчейн заснована найпопулярніша у світі цифрова валюта Bitcoin (бінкоін), а також інші криптовалюти.


Нагадаємо, раніше у Національному банку України заявляли про розширення команду фахівців, яка працює над перекладом національної валюти на блокчейн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X