Україна почала переговори з РФ щодо літаків Руслан - ЗМІ

3 листопада 2017, 09:40
Україна і Росія ведуть переговори про відновлення співпраці навколо продовження льотної придатності літаків Руслан (Ан-124-100)

Про це повідомляє газета Комерсант.

"За підсумками українське державне підприємство Антонов може погодитися продовжувати льотну придатність літаків російської компанії Волга-Дніпро в Ульяновську, хоча співпрацю країн в авіапромі демонстративно перервано після приєднання Криму", - пише видання.

Відео дня

Зазначається, що натомість Київ може отримати документацію для продовження ресурсу літаків Іл-76.

Також наголошується, що Антонов за розпорядженням уряду України вийшов з спільного підприємства ОАК-Антонов у вересні 2015 року.

Як повідомляє видання, конфлікт не тільки зупинив перспективні спільні проекти, а й створив для компанії Волга-Дніпро серйозні труднощі з продовженням ресурсу і забезпеченням життєвого циклу Ан-124-100 Руслан - найбільшого в світі вантажного цивільного літака.

У парку перевізника 12 Русланів, які виконують чартерні вантажні перевезення. Але володіє сертифікатом типу літака, розробленого ще у СРСР, залишається Антонов. За його умовами процедура продовження ресурсу повинна проводитися кожні 4 тис. льотних годин, хоча сам призначений ресурс набагато більше - 50 тис. годин, 10 тис. польотів і 45 календарних років.

Раніше стало відомо, що саме через літак Ан-124-100 Антонов розриває співпрацю з російською компанією.

Таким чином, держпідприємство Антонов може ввести заборону на використання Росією літаків Ан-124-100 Руслан.

Пізніше Міністерство промисловості і торгівлі Росії заявило, що "українське держпідприємство Антонов не виконує свої зобов'язання з підтримки льотної придатності транспортних літаків Ан-124-100 Руслан".

Показати ще новини
Радіо NV
X