Україна почала експорт сотень нових товарів до країн ЄС

26 лютого 2018, 08:59
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Експорт українських товарів до Європейського Союзу за 2017 рік збільшився на 357 нових товарних позицій, а кількість компаній-експортерів у ЄС зросла до 14, 1 тис. на кінець 2017 го року.

Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку та торгівлі - продавці України Наталія Микольська, пише Інтерфакс-Україна.

За словами Микольської, поява нових товарних позицій принесла додаткові $90 млн. "Багато товарів, які раніше вийшли на ринок ЄС, продемонстрували зростання. Велика частина позицій показала зростання навіть не в рази, а в десятки разів", - сказала вона.

Відео дня

Зазначається, що найбільші темпи приросту показали штучні тканини, абрикоси та вишні, молоко та згущені вершки, фруктоза, серед машинобудівних товарів - проектори та запчастини до них, ті ж електрочайники.

"При цьому для 460 товарних позицій ЄС є основним ринком, тобто ми експортуємо туди 100% цих товарів", - додала Микольська.

Нагадаємо, у 2017 році загальний експорт товарів і послуг зріс на 16% - до $52,33 млрд, тоді як імпорт на 23,3% - до $54,96 млрд. За даними Держстату, у торгівлі з ЄС експорт товарів і послуг зростав швидше, ніж імпорт - відповідно 26,7% - до $20,05 млрд і 19,1% - до $23,3 млрд, хоча сальдо залишалося негативним.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X