Україна побила трирічний рекорд з експорту кавунів

16 жовтня 2018, 08:40

Вперше за останні три сезони експорт українських кавунів показав позитивну динаміку.

Про це повідомила прес-служба найбільшого західноукраїнського оптового ринку Шувар.

За даними Держстату, з липня по вересень Україна експортувала понад 19 тис. т кавунів. Це на 4% більше, ніж за весь минулий сезон.

Відео дня

При цьому, за даними Інфо-Шувар, експорт українських кавунів завершується в жовтні, тобто, загальний результат поточного сезону буде ще кращим у ставленні до останніх років.

Як зазначає експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман, в цьому сезоні найбільший за останні 3 сезони обсяг експорту кавуна був у серпні, хоча, цей місяць був досить складним для виробників кавуна.

"Тоді в Україні розпочались дощі, які заважали збирати врожай, зменшення пропозиції призвело до зростання ціни. Але експорту це не завадило", - пояснює експерт.

Аналітики вказують, що найнижчі ціни на кавун у цьому сезоні були зафіксовані в першій половині липня, тоді виробники Півдня пропонували кавун по 1,2-1,8 грн/кг (€0,04-0,06/кг), а на оптових ринках західних областей ціни впали до 2,8-3,2 грн/кг (€0,09-0,1/кг). У серпні ціни на український кавун вже були в 2 рази вищими.

Нагадаємо, що в серпні 2018 року Україна експортувала понад 10 тис. т кавунів, тоді як в липні було продано лише 6,5 тис. т.

Показати ще новини
Радіо NV
X