Україна першою у світі провела аукціон за допомогою технології Blockchain

7 вересня 2017, 11:02
Держпідприємство Система електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) провело перший у світі аукціон за допомогою технології blockchain (блокчейн), яка унеможливлює зміну даних у системі

Про це повідомляє УНІАН .

На презентації аукціону гендиректор СЕТАМ Віктор Вишньов зазначив, що на першому етапі впровадження блокчейн-технології в систему аукціонів буде фіксуватися інформація тільки про ставки, а в подальшому будуть фіксуватися і заявки, і внесення всієї інформації, яка може міститися в системі.

Відео дня

"Це є першим етапом. На сьогодні ми будемо зберігати ставки, послідовність, розмір ставок. Надалі будуть фіксуватися і заявки, і внесення всієї інформації, яка може міститися в системі", - сказав Вишньов.

Він також повідомив, що перевірити достовірність інформації можна на сайті blockchain.gov.ua.

Для створення платформи блокчейн була обрана EXONUM міжнародної компанії BitFury Group. Співзасновник BitFury Валерій Вавілов відзначив, що на даному етапі учасник аукціону може перевірити свої дані, надалі з'явиться можливість перевірки інших учасників аукціону.

"Ви можете бути впевнені, що ваші дані, внесені до бази, не були змінені. Наступним етапом буде можливість перевірки інших учасників, у тому числі щоб забезпечити неможливість зміни даних заднім числом. Таким чином забезпечується 100-відсоткова чесність", - сказав він.

Вавілов додав, що завдання проекту - показати, що систему можна запровадити і в інші проекти державного рівня.

Нагадаємо, що 8 червня СЕТАМ і Держагентство з питань електронного уряду України підписали меморандум з міжнародною компанією BitFury Group про залучення нових технологій для підвищення надійності та ефективності електронних торгів.

Відзначимо, що на технології блокчейн заснована найпопулярніша у світі цифрова валюта Bitcoin, а також інші криптовалюти.


Blockchain (блокчейн) - це спосіб зберігання даних або цифровий реєстр транзакцій, угод, контрактів та всього того, що потребує окремого незалежного запису і, в разі необхідності, перевірки. Під час його використання цифрові записи об'єднуються у "блоки", які потім зв'язуються криптографічно та хронологічно в "ланцюжок" за допомогою складних математичних алгоритмів. Процес шифрування, відомий як хешування, виконується великою кількістю різних комп'ютерів, що працюють в одній мережі. Як тільки реєстр буде оновлений і утворений новий блок, він уже не може бути змінений. Таким чином, підробити його неможливо. Будь-який користувач цієї мережі має вільний доступ до актуальної версії реєстру, що робить його прозорим абсолютно для всіх учасників.

Показати ще новини
Радіо NV
X