Україна остаточно програла суд у справі російської Татнефті

16 липня 2018, 18:25
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Суд в Англії відхилив апеляцію України, тим самим підтвердивши рішення Міжнародного комерційного арбітражу про виплату російської Татнафти $112 млн компенсації за рейдерське захоплення Кременчуцького НПЗ.

Про це йдеться в рішенні Королівського суду Лондона від 13 липня, пише enkorr.

Англійський суд привів у виконання це рішення арбітражу ще в травні 2017 року, але Україна, не погодившись з таким рішенням, подала апеляцію, яка розглядалася більше року.

Відео дня

Відзначається, що аналогічні судові процеси проходять в Росії і США, де Татнефть намагається розшукати українські активи для примусового стягнення компенсації.

Нагадаємо, що ще в 2014 році Міжнародний комерційний арбітраж виніс рішення у суперечці між російською Татнефтью і Україною на користь російської компанії.

Татнефть вимагала стягнути з України збитки, понесені в результаті протизаконного збройного захоплення в жовтні 2007 року компанії Укртатнафти групою Приват.

Відзначається, що претензії Татнефті становили $2,4 млрд, в кінцевому рішенні арбітраж знизив розмір компенсації до $112 млн.

29 листопада 2016 року Апеляційний суд Парижа залишив в силі два арбітражних рішення, що зобов'язують Україну виплатити Татнефті $112 млн компенсації, а також відсотки.

У квітні 2017 року компанія Татнефть подала клопотання до Федерального окружного суду округу Колумбія про примусове виконання арбітражного рішення від 29 липня 2014 року, згідно з яким Україна зобов'язана виплатити Татнефті $144 млн ($112 млн плюс відсотки).

Крім того, пізніше компанія подала ще 2 клопотання про примусове виконання арбітражного рішення в Комерційний суд в Лондоні і в Арбітражний суд Москви.

Пізніше Московський суд відмовив прийняти позов про стягнення з України $144 млн.

У серпні Арбітражний суд Московського округу скасував ухвалу суду першої інстанції і направив справу на розгляд суду першої інстанції.

Також в кінці жовтня стало відомо, що Татнефть домоглася суду в Лондоні з українськими олігархами Геннадієм Боголюбовим, Ігорем Коломойським, Олександром Ярославським і Павлом Овчаренко.

Пізніше Верховний суд Росії відхилив касаційну скаргу України на постанову Арбітражного суду Московського округу по спору з Татнефтью на $144 млн.

У травні 2018 року Окружний суд Колумбії призупинив розгляд позову Татнефті по визнанню і виконанню на території США стягнення з України $144 млн до вирішення питання юрисдикції.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X