Україна оскаржить в СОТ російські торговельні обмеження

11 грудня 2015, 13:42
Україна буде змушена порушити нову суперечку в рамках правил і процедур Світової організації торгівлі в разі продовження дискримінаційних заходів з боку Росії щодо українських продуктів харчування

Про це йдеться в повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

"Якщо дискримінаційні заходи не будуть припинені, Україна змушена буде порушити нову суперечку в рамках правил і процедур СОТ. Проект запиту до органу врегулювання суперечок СОТ щодо забороненої до ввезення до РФ української продукції вже опрацьовується", - передає повідомленні МЕРТ Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Відомство відзвітувало про постійний моніторинг та аналіз торговельних обмежень українського експорту з боку РФ.

У Міністерстві зазначили, що вже існує ряд обмежень з боку Росії на поставки української солі, кондитерських виробів, пива, соків і молочних продуктів.

"Першочерговим завданням механізму вирішення спорів, як правило, є скасування заходів, які не відповідають положенням угод СОТ. Якщо ж під час консультацій сторонами не досягнуто згоди - країна-позивач готує запит про створення незалежної групи експертів, яка розглядає аргументи кожної із сторін і приймає рішення про правомірність відповідні заходи", - заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська.

Нагадаємо, в жовтні Україна подала позов у СОТ проти Росії з приводу обмежень, введених відносно українських вагонів та стрілочних переводів. Україна неодноразово намагалася врегулювати цей спір на рівні відповідних комітетів СОТ, але безуспішно, тому змушена була вдатися до процедури врегулювання суперечок у СОТ.

На початку грудня в Женеві (Швейцарія) представники України почали консультації в СОТ щодо суперечки з Росією.

Як повідомляло НВ, уряд РФ прийняв рішення ввести з 1 січня продовольче ембарго стосовно України.

Показати ще новини
Радіо NV
X