Україна обговорить з Євросоюзом обхідні російські газогони

25 листопада 2016, 15:38
Україна і Європейський Союз проведуть додаткові консультації щодо ситуації з розширенням доступу російського Газпрому до трубопроводу OPAL

Про це заявив заступник глави адміністрації президента Костянтин Єлісєєв, передає Інтерфакс-Україна.

"Діалог був дуже конкретним і відвертим, оскільки Україна підняла питання, за якими ЄС не виконав свої обіцянки і зобов'язання. Ми поставили питання, пов'язане з Північним потоком, зокрема, пов'язані з недавнім рішенням Єврокомісії про надання доступу Газпрому до системи OPAL", - сказав він на брифінгу в п'ятницю.

Відео дня

За його словами, в результаті досягнуті домовленості провести додаткові консультації з цього приводу.

За його словами, ЄС прислухався до аргументів України і дав згоду на додаткові консультації для пошуку компромісу з цього питання.

"Адже ми вважаємо це рішення дуже суперечливе, воно не враховує не тільки політичні, але й енергетичні інтереси української сторони як повноправного члена Договору про енергетичне співтовариство", - сказав Єлісєєв.

Нагадаємо, що Єврокомісія дозволила концерну Газпрому збільшити завантаження газопроводу OPAL.

Пізніше польська енергетична компанія PGNiG заявила, що незадоволена рішенням Європейської комісії (ЄК), яка дозволила російському Газпрому використовувати до 90% потужності газопроводу OPAL в Німеччині, і має намір його оскаржити.


OPAL, протяжність якого 470 км, дозволяє транспортувати газ від німецької частини узбережжя Балтійського моря до кордону з Чехією і таким чином з'єднує газопровід Nord Stream з споживачами російського блакитного палива в Центральній і Східній Європі, оминаючи Україну. На сьогоднішній день 50 відсотків потужностей газопроводу, пропускна здатність якого становить 36 млрд кубічних метрів на рік, не використовується за рішенням Єврокомісії, оскільки ЄС хотів би перешкодити жорсткого контролю над газотранспортними системами з боку постачальників газу.

Показати ще новини
Радіо NV
X